N`JIKAM ZNOWU PRZYMIERZANY DO PIROGA

Redakcja, isport.ua

2012-05-09

O potencjalnej walce mistrza świata WBO wagi średniej, Dimitrija Piroga (20-0, 15 KO) z Hassanem N'Damem N'Jikamem (27-0, 17 KO) mówiono już w lutym br., po tym jak Francuz nieoczekiwanie zwakował tytuł WBA interim, uciekając od starcia z Giennadijem Gołowkinem (posiadaczem pasa WBA regular).

Według źródeł francuskich, do rywalizacji Pirog-N`Jikam miało dość 6 kwietnia w Gwinei Równikowej lub w Paryżu, jakkolwiek szybko pomysł ten porzucono. Francuz zamiast walczyć z Rosjaninem, zaboksował w końcu z nr 1 rankingu WBO, Maksymem Bursakiem (24-1-1, 10 KO) o pas WBO interim. Zdaniem ukraińskich mediów, zwycięstwo nad Bursakiem ponownie znacznie przybliżyło N`Jikama do walki z Pirogiem.  

Rosjanin, który niedawno na gali w Moskwie po raz trzeci obronił swój tytuł, pokonując wysoko na punkty Nobuhiro Ishidę (24-8-2, 9 KO), liczy jednak na pojedynek unifikacyjny z czempionem IBF, Australijczykiem Danielem Geale`em. Fiasko tychże negocjacji może dać zielone światło organizatorom starcia Pirog-N`Jikam.