DRUŻYNA OLASIA MISTRZEM WSB

Redakcja, Informacja własna

2012-05-03

Wczoraj wieczorem pisaliśmy o wyniku i przebiegu finałowego meczu rozgrywek ligi zawodowej World Series of Boxing pomiędzy drużynami Dolce & Gabbana Thunder Mediolan i Dynamo Moskwa. Poinformowaliśmy, że rewanżowe spotkanie odbędzie się 9 czerwca, co okazało się nieprawdą. W Londynie włoski zespół wygrał 4:1 i może cieszyć się z wygranej w całych rozgrywkach. Za wprowadzenie w błąd przepraszamy.

Punkty dla zwycięzców zdobyli: Vincenzo Picardi (5-1, 0 TKO), Branimir Stankovic (2-1, 0 TKO), Sergij Derewjanczenko (12-0, 4 TKO) oraz Clemente Russo (14-0, 1 TKO). Jedyne zwycięstwo na konto Rosjan zapisał Oleksander Gwozdyk (4-0, 1 TKO).

Najbardziej zacięte były walki Picradiego z Władimirem Nikitinem i Russo z Witalijem Chudukowem, wygrane przez zawodników z Mediolanu niejednogłośnie na punkty. Wielka niespodziankę sprawił Stankovic, który zadał Adlanowi Abduraszidowi pierwszą porażkę w bieżących rozgrywkach WSB.

Zawodnikiem drużyny z Mediolanu jest Michał Olaś, który w bieżących rozgrywkach stoczył trzy pojedynki (dwie wygrane i porażka), a jedno zwycięstwo zapisano na jego koncie po walkowerze. Rozmowę z warszawianinem na temat WSB i Dolce Gabbana Thunder Mediolan możecie obejrzeć tutaj.