PIROG: 'STURM ZNÓW GRA POD PUBLICZKĘ'

W ostatnim czasie superczempion federacji WBA w wadze średniej Felix Sturm (37-2-2, 16 KO) ogłosił, że nie będzie dla niego stanowić problemu wyprawa do Moskwy i pojedynek unifikacyjny z Dmitrijem Pirogiem (19-0, 15 KO), czempionem WBO. Rosjannin jest przekonany, że ta wypowiedź jest kolejnym przykładem blefu ze strony niemieckiego boksera.

31-letni Pirog jutro w stolicy swojego kraju bronić będzie tytułu przed Nobuhiro Ishidą (24-7-2, 9 KO). Jeśli wszystko pójdzie po jego myśli, 25 sierpnia w Waszyngtonie czeka go pojedynek z Danielem Geale'em (27-1, 15 KO), posiadaczem mistrzowskiego pasa federacji IBF. O starciu z Australijczykiem mówi się od dłuższego czasu. Dla Piroga jest to argument potwierdzający, że wypowiedzi Sturma nie mają żadnego pokrycia w faktach.

- To jedynie zagrywka pod publiczkę, nic więcej. Sturm na pewno wie, że prowadzimy rozmowy odnośnie walki z Geale'em, dlatego blefuje. Jestem pewien w stu procentach, że unifikacyjna walka ze Sturmem nie obędzie się ani w Moskwie, ani w jakimkolwiek innym miejscu. Sturm w ostatniej chwili zrezygnuje. Mam dosyć jego zagrywek, ma numery telefonów członków mojego zespołu. Dlaczego nie wystąpi z konkretnymi propozycjami? My od czasu do czasu wysyłamy mu mailowo wiadomości, jednak pozostają one bez odpowiedzi – zdradza kulisy kontaktów z niemieckim pięściarzem Pirog.

Dziś odbyła się ceremonia ważenia przed potyczką z Ishidą. Pirog bez problemu zmieścił się w limicie wagi średniej, notując 71,7 kg. 36-letni Japończyk potrzebował dwóch podejść. W pierwszym wniósł na wagę 73,1 kg, w drugim – 71,5 kg.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: georgedawid
Data: 30-04-2012 14:57:10 
Wieć woli walczyć z Pirogiem niż Gołowkinem. Jest to zrozumiałe, z Gołowkiniem musi bronić pas a z Pirogiem może wygrać kolejny
 Autor komentarza: gregor07
Data: 30-04-2012 16:01:55 
Pirog mądrze mowi. Sturm mial 5 lat na unifikacje, obudzil sie jak ma walczyc mandatory z Golovkinem.
 Autor komentarza: Mario1977
Data: 30-04-2012 16:43:06 
Sturm to taki Michalczewski. Choć jest bardzo dobry (przy dobrym przygotowaniu wg mnie zbiłby Piroga) to boi się wyjeżdżać poza swoje landy.
 Autor komentarza: Ghostbuster
Data: 30-04-2012 18:00:47 
Sturm jest bokserem ale i biznesmenem. Jeżeli ma możliwość walki z wygodniejszym dla siebie przeciwnikiem to z tej okazji skorzysta. Sam jestem ciekawy co teraz zrobi Sturm bo wydaje się być między młotem a kowadłem. Nie wiem jaka opcja jest najlepsza, bo kategoria średnia jest dosyć mocna. Geale odpada, a reszta, nawet Chavez Jr to mocni zawodnicy. Oczywiście Sturm z każdym może wygrać, ale wiadomo ryzyko utraty pasa jest ogromne. Ma więcej do stracenia niż każdy inny właściciel pasa w średniej.
 Autor komentarza: Corduroy
Data: 01-05-2012 10:12:42 
Prawda jest taka ze jezeli sturm nie bedzie mial walki unifikacyjnej to musi walczyc z golovkinem a jak nie zabiorą mu pas i tyle . Moim zdaniem wyjdzie na jesien do ringu z golovkinem bo raczej innej opcji nie ma
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.