'KUŹNIA BOKSU' - POLSAT POKAŻE GALĘ

Redakcja, Informacja własna

2012-04-30

1 czerwca, na tydzień przed meczem otwarcia Euro 2012 w Warszawie, na gali boksu zawodowego w Rzeszowie polscy pięściarze zmierzą się z Ukraińcami, których kraj wspólnie z naszym zorganizuje wielki piłkarski turniej.

Jak poinformowali nas przedstawiciele firmy Portfel.pl, głównego organizatora, imprezę promowaną hasłem „Kuźnia Boksu – Pojedynek Bratanków” na jednym ze swoich kanałów pokaże telewizja Polsat, z regularnych krajowych wydarzeń bokserskich transmitująca dotychczas jedynie gale grupy KnockOut Promotions.

Gala w mogącej pomieścić prawie 7 tysięcy widzów hali Podpromie będzie miała formę meczu bokserskiego, w ramach którego dojdzie do 8 pojedynków. Podopieczni trenera Andrzeja Gmitruka, na co dzień występujący w Polsce Dariusz Sęk (15-0, 1 6 KO; jego walka będzie wydarzeniem wieczoru), Maciej Sulęcki (9-0, 2 KO) i Norbert Dąbrowski (7-0, 2 KO) w potyczkach z ukraińskimi bokserami zostaną wsparci przez naszych pięściarzy z powodzeniem kontynuujących kariery w USA – Przemysława Majewskiego (18-1, 12 KO) i Kamila Łaszczyka (8-0, 5 KO) z grupy Global Boxing Promotions.

ZOBACZ OFICJALNY PLAKAT GALI >>

Organizatorzy zapowiadają też występ Piotra Wilczewskiego (30-3, 10 KO), niedawnego przeciwnika Arthura Abrahama i byłego zawodowego mistrza Europy. Kartę walk uzupełnią pojedynki młodych talentów - Mateusza Rzadkosza i Michała Wilczka, które odbędą się na zasadach boksu amatorskiego.

Gala w Rzeszowie organizowana przez Portfel.pl, od dłuższego czasu głównego sponsora naszego najlepszego pięściarza ostatnich lat Tomasza Adamka (45-2, 28 KO), ma być początkiem długofalowej współpracy firmy z Gmitrukiem i jego pięściarzami. W najbliższych miesiącach można się zatem spodziewać kolejnych wydarzeń bokserskich z cyklu „Kuźnia Boksu”.