MICHAŁ SYROWATKA ZAWIESZONY ZA DOPING

Zarząd Polskiego Związku Bokserskiego ukarał wczoraj tegorocznego mistrza Polski wagi z limitem 64 kg, 24-letniego Michała Syrowatkę, półroczną dyskwalifikacją i odebrał mu wywalczony w Poznaniu tytuł mistrza kraju.

Decyzja PZB spowodowana była pozytywnym wynikiem kontroli antydopingowej, która wykryła w organizmie zawodnika Hetmana Białystok zabroniony środek - metyloheksanaminę.

Zarząd PZB postanowił jednocześnie, że w zaistniałej sytuacji złotego medalu nie otrzyma finalista poznańskiego czempionatu, zawieszony przed Turniejem im. Feliksa Stamma, Sylwester Stempniewski, reprezentujący klub Lechma PKB Poznań.

Według nieoficjalnych wiadomości Michał Syrowatka, trzykrotny mistrz Polski seniorów, który w ostatnich czterech latach był filarem kadry narodowej, nie wróci na amatorski ring i zwiąże się zawodowym kontraktem z jednym z polskich promotorów boksu zawodowego.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: Ned
Data: 25-04-2012 09:31:29 
Niezłe jaja. Szkoda, że nasz boks amatorski umiera. Co najgorsze, robi to w bardzo żałosny sposób. No ale ryba psuje się od głowy...
 Autor komentarza: MaxiKing
Data: 25-04-2012 12:55:23 
Możliwe, że to było w odżywkach.Ta substancja to pobudzacz i w wielu suplementach przed treningowych z USA może być jej domieszka.
 Autor komentarza: pieveeman
Data: 25-04-2012 16:27:37 
zgadzam sie z Maxi King... dorzucam male wyjanienie z KOmisji Antydopingowej apropo pochodzenia tego preparatu:

" ...W odżywkach metyloheksanaminę często łączy się z kofeiną w celu zwiększenia efektu pobudzającego i termogenicznego. W takiej postaci występuje najczęściej w dwóch rodzajach produktów:

- Odżywki ułatwiające utratę wagi (np. koncentraty napojów w proszku / tabletki ułatwiające i przyspieszające usuwanie tłuszczu lub obniżanie wagi. W odżywkach tych często znajdowała się efedryna, która także znajduje się na liście zabronionych substancji WADA.
- Przedtreningowe odżywki „pobudzające” – często promowane i sprzedawane w kręgach kulturystycznych jako przedtreningowy „dopalacz” poprawiający efekty treningu.

Sportowcy powinni mieć świadomość potencjalnego ryzyka związanego z zażywaniem jakichkolwiek odżywek(...)"

Komisja do Zwalczania Dopingu w Sporcie
 Autor komentarza: pieveeman
Data: 25-04-2012 16:33:22 
zeby bylo jasne ...nie jestem z Komisji Antydopingowej a zacytowalem wylacznie jej komunikat ostrzegajacy przed uzywaniem niektorych odzywek dostepnych na rynku poniewaz zawieraja metyloheksamine.
 Autor komentarza: endriu
Data: 25-04-2012 19:46:47 
To dlatego nie pojechał na eliminacje ale widziałem jego dwie walki w tym roku i wypadł rewelacyjnie, szkoda
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.