WASILEWSKI: JESZCZE CZTERY GALE W TYM ROKU

- Kolejna gala już 2 czerwca w Bydgoszczy. Jakich bokserów w ringu mogą się spodziewać kibice?
Andrzej Wasilewski:
To będzie specjalna impreza. Zamierzamy zrobić noc wagi ciężkiej, czego jeszcze w Polsce nie było. Przed nami przymierzało się do tego kilka osób. Wcześniej chcieli zrobić coś takiego Jerzy Kulej i Przemek Saleta, ale nie wyszło. Teraz jednak uda się to zrobić, ponieważ w Polsce obrodziło w bokserów wagi ciężkiej. Przyznam szczerze, że spodziewałem się, że do tego dojdzie, bo w przeszłości mieliśmy kilku nastoletnich utalentowanych pięściarzy w wadze cruiser, którzy rozwinęli się fizycznie i przeszli do wyższej wagi.

- A kogo zobaczymy w Bydgoszczy?
AW:
Będzie Artur Szpilka, Krzysztof Zimnoch, Andrzej Wawrzyk i kilku innych. "Szpila" to wschodząca gwiazda boksu w Polsce. Niezwykle ciekawy bokser i człowiek. Wawrzyk jest notowany w pierwszej piętnastce rankingu WBA, co w wieku 24 lat jest wielkim osiągnięciem. Będzie również debiut Tomasza Hutkowskiego w wadze ciężkiej. Ostatnio miał sporo pecha, ponieważ miał kontuzję i nie walczył blisko rok. Teraz jest głodny boksu. Ciągle jednak prowadzimy rozmowy, nie zamykamy się, więc mogą się jeszcze pojawić ciekawe nazwiska w karcie walk.

- Trzech Pana zawodników jest bardzo blisko walki o mistrzostwo świata, czwarty jest aktualnym mistrzem w wadze junior ciężkiej federacji WBC. Kiedy możemy się spodziewać walki o tytuł, lub w obronie tytułu?
AW:
Przyznaję, że w tej chwili nie zależy to od nas. W przypadku Pawła Kołodzieja, Dawida Kosteckiego i Damiana Jonaka sytuacja jest jasna. Bokserzy są zdeterminowani i w przypadku, gdy pojawi się jakakolwiek propozycja walki o mistrzostwo świata, to ją weźmiemy. Bierzemy w ciemno także każdy pojedynek, który przybliży naszych pięściarzy do walki o tytuł. Boks to też biznes, dlatego jeżeli pojawi się propozycja atrakcyjna finansowo, to również ją poważnie rozważymy.

- Ilu imprez z cyklu Wojak Boxing Night mogą się spodziewać kibice boksu w tym roku?
AW:
Na pewno będzie gala w Bydgoszczy i jeszcze co najmniej trzy imprezy na jesieni. Tempo jest szybkie. Bokserzy mają coraz trudniejszych rywali, więc walczą coraz rzadziej, ale mamy zobowiązania wobec naszych partnerów i musimy zorganizować jeszcze przynajmniej cztery gale.

W Zabrzu rozmawiał Wojciech Demusiak, Onet Sport

 

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: majsialek1701
Data: 22-04-2012 12:53:55 
Wasyl wiemy że masz kontrakt z polsatem na ilość gal w ciągu roku ale może przerzuć sie na jakość nie na ilość zamydlasz ludziom oczy obiecujesz eliminatory walki o pasy a póżniej jak zwykle bumy ze Słowacji albo Węgier. Ciekawe jakby zapytali go ile jego zawodnik musi stoczyć walk by zawalczyć o pas myśle że kostecki jonak wawrzyk kolodziej beda mieli po 40 win a nawet szansy walki o pas
 Autor komentarza: Elmer
Data: 22-04-2012 13:15:14 
No popatrzcie była gala wasyla wczoraj??:) Nawet Polsatu S. nie włączyłem:D przegapiłem ja ale z tego co tu czytałem dużo nie straciłem
 Autor komentarza: BoomBox
Data: 22-04-2012 14:56:34 
WASILEWSKI: JESZCZE CZTERY GALE W TYM ROKU

Jeszcze cztery gale? To się nie mieści w pale!
 Autor komentarza: Imperator
Data: 22-04-2012 15:22:40 
Z tego co mówi Wasyl wnioskuję, że nie ma on żadnego planu na, żadnej wizji dalszego rozwoju Kosteckiego, Jonaka czy Kołodzieja. Przecież to jest żenujące... Co on myśli, że ma super znanych pięściarzy na świecie i że sami rywale zgłoszą się do nich po walkę???
Bo padnę ze śmiechu. O czym ona gada? Może to po hebrajsku lub w zapomnianym języku Khmerów?

"Bierzemy w ciemno także każdy pojedynek, który przybliży naszych pięściarzy do walki o tytuł".

Panie, daj Pan spokój z taką gadką bo się ośmieszasz. 100% banialuk puszczonych w eter.
 Autor komentarza: JorgeMariano
Data: 01-05-2012 20:38:35 
Do: Imperator. Nie bądź takim imperatorem, Imperator. Ty wiesz najlepiej. Wasyl się nie zna na niczym. To zastąp go. To zabawne, że na różnych forach tylu zarozumialców, w istocie rzeczy kretynów, bo tylko ktoś głupi potrafi się tak bezsensownie wywyższać. Opanuj się, Imp.!
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.