'Z AFOLABIEGO CIESZYŁBY SIĘ KAŻDY TRENER'

Redakcja, Sportbox.ru

2012-04-20

Ulli Wegner, szkoleniowiec mistrza świata federacji WBO w wadze junior ciężkiej Marco Hucka (34-2, 25 KO), z dużym respektem wypowiada się o Oli Afolabim (19-2-3, 9 KO), który 5 maja w Erfurcie skrzyżuje rękawice z jego podopiecznym. Będzie to rewanż za starcie z grudnia 2009 roku, kiedy to Niemiec wygrał jednogłośnie, choć niewysoko na punkty.

- Afolabi to bardzo mocny chłopak i spodziewamy się bardzo ciężkiej walki. Już raz go pokonaliśmy, jednak uważamy go za bardzo trudnego przeciwnika. Ma takie atuty, z których cieszyłby się szkoleniowiec każdego boksera – zauważa Wegner.

- Pierwsza walka skończyła się naszym minimalnym zwycięstwem, jednak nie podlegała dyskusji. Tym razem bardzo starannie przygotowujemy się do nowej konfrontacji. Sam z niecierpliwością czekam na ten pojedynek. Jeśli zdołamy dyktować rywalowi warunki w ringu, będzie to dla nas wspaniała walka – twiedzi główny szkoleniowiec w niemieckiej stajni Sauerland Event.

Oprócz starcia Hucka z Afolabim w Erfurcie zobaczymy jeszcze jedną świetnie zapowiadającą się konfrontację – Aleksandra Dimitrenki z Kubratem Pulewem o wakujący pas mistrza Europy w kategorii ciężkiej.

Sierpień 2011 - Ola Afolabi trenuje na obozie Witalija Kliczki w austriackim Going Am Wilden Kaiser.