'Z AFOLABIEGO CIESZYŁBY SIĘ KAŻDY TRENER'

Ulli Wegner, szkoleniowiec mistrza świata federacji WBO w wadze junior ciężkiej Marco Hucka (34-2, 25 KO), z dużym respektem wypowiada się o Oli Afolabim (19-2-3, 9 KO), który 5 maja w Erfurcie skrzyżuje rękawice z jego podopiecznym. Będzie to rewanż za starcie z grudnia 2009 roku, kiedy to Niemiec wygrał jednogłośnie, choć niewysoko na punkty.

- Afolabi to bardzo mocny chłopak i spodziewamy się bardzo ciężkiej walki. Już raz go pokonaliśmy, jednak uważamy go za bardzo trudnego przeciwnika. Ma takie atuty, z których cieszyłby się szkoleniowiec każdego boksera – zauważa Wegner.

- Pierwsza walka skończyła się naszym minimalnym zwycięstwem, jednak nie podlegała dyskusji. Tym razem bardzo starannie przygotowujemy się do nowej konfrontacji. Sam z niecierpliwością czekam na ten pojedynek. Jeśli zdołamy dyktować rywalowi warunki w ringu, będzie to dla nas wspaniała walka – twiedzi główny szkoleniowiec w niemieckiej stajni Sauerland Event.

Oprócz starcia Hucka z Afolabim w Erfurcie zobaczymy jeszcze jedną świetnie zapowiadającą się konfrontację – Aleksandra Dimitrenki z Kubratem Pulewem o wakujący pas mistrza Europy w kategorii ciężkiej.

Sierpień 2011 - Ola Afolabi trenuje na obozie Witalija Kliczki w austriackim Going Am Wilden Kaiser.

 

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: mocuch
Data: 21-04-2012 10:55:14 
Na tle przeciętnego Brudowa, Afolabi wypadł bardzo dobrze co jednak nie przesłania jego braków w atakach, które są dość, szczególnie te jego zamachowe prawe sierpowe bite z całym skrętem tułowia są dość wolne i nieprecyzyjne. Ta chaotyczność w atakach zaprocentowała tym, że nie potrafił wykończyć poważnie zranionego przeciwnika mając na to prawie dwie minuty do końca rundy a nonszalancja jaką wykazuje w defensywie skutkowała tym, że od słaniającego się na nogach Brudowa wyłapał jeszcze kilka niepotrzebnych ciosów. Mam nadzieję, że Hucka pokona bo tego nie trawię ani w ringu ani poza nim a Afolabi byłby dobrym, potencjalnym przeciwnikiem dla Mastera na walkę o tytuł.
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.