TRINIDAD OBAWIA SIĘ O COTTO

Jhonny Gonzalez, boxingscene.com

2012-04-20

Legendarny portorykański champion trzech dywizji, kochany przez kibiców na całym świecie Felix Trinidad, obawia się, że jego rodak Miguel Angel Cotto (37-2, 30 KO) może nie dać sobie rady z królem P4P - Floydem Mayweatherem (42-0, 26 KO). Do wyczekiwanego pojedynku pomiędzy "Junito" a 35-letnim "Money" Mayweatherem dojdzie 5 maja na gali w MGM Grand w Las Vegas.

- Dla każdego z nich to bardzo dobra i niesamowicie ważna walka. Miguel Cotto ma przed sobą arcytrudne zadanie. Bardzo ciężko będzie mu przeciwstawić coś szybkości Floyda Mayweathera - uważa 39-letni "Tito". - Początek powinien być bardzo ciekawy. Jeśli Cotto opadnie z sił, jeżeli nie będzie u szczytu formy fizycznej, to w pewnym momencie znajdzie się w ogromnych tarapatach.

Trinidad radził swemu młodszemu rodakowi, by podczas obozu przygotowawczego skupił się na budowaniu szybkości. Felix jest zdania, że Cotto nie może ustępować Floydowi w tym aspekcie, a jeśli Mayweather pomimo wszystko okaże się wyraźnie szybszy, Miguel nie może odstępować na krok i nie dawać mu wytchnienia.