MARGARITO WYSTĄPI 26 MAJA W TUCSON

Trzykrotny mistrz świata wagi półśredniej, Antonio Margarito (38-8, 27 KO), powróci między liny 26 maja na gali w Tucson. Nie wiadomo jeszcze, kto będzie przeciwnikiem "Tornada z Tijuany", ale meksykański weteran liczy na to, że po stoczeniu kilku walk na przetarcie dostanie szansę od mistrza świata federacji WBC w wadze średniej - Julio Cesara Chaveza Jr (45-0-1, 31 KO).

W ostatnich latach Margarito występował głównie w wielkich walkach. W 2008 roku sensacyjnie zastopował Miguela Cotto, ale kilka miesięcy później sam nieoczekiwanie został znokautowany przez Shane`a Mosleya. "Afera bandażowa" wpłynęła negatywnie na wizerunek Tony`ego, ale w żaden sposób nie zaszkodziła jego popularności.

Margarito przeniósł się do wagi junior średniej, pokonał Roberta Garcię i otrzymał szansę od króla P4P - Manny`ego Pacquiao. Wielu obawiało się o zdrowie filigranowego Filipińczyka, jednak ofensywny geniusz "Pacmana" po raz kolejny dał o sobie znać i Manny zdeklasował Meksykanina, a jego ciosy zostawiły potworny ślad na twarzy Margarito, który musiał poddać się operacji oka. Tony wrócił w grudniu ubiegłego roku na rewanż z Cotto i zdołał przekonać kibiców, że stać go na pokonanie Portorykańczyka. Skończyło się poddaniem po dziewiątej rundzie, ale pojedynek przyniósł ogromne dochody i Bob Arum nie jest jeszcze gotowy, by odesłać Margarito na sportową emeryturę.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: kamil101021
Data: 20-04-2012 14:51:28 
z pewnością dla Chaveza bedzie to cenne doswiadczenie hehe
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.