POLAKÓW ZABRAKNIE W LONDYNIE

Redakcja, Informacja własna

2012-04-18

Wraz z przegraną Tomasza Jabłońskiego (75) kg w ćwierćfinale turnieju kwalifikacyjnego do igrzysk, który trwa od niedzieli w tureckim Trabzonie, zgasł ostatni promyk nadziei na olimpijski awans któregokolwiek z naszych pięściarzy. Przed kilkoma minutami nasz 23-letni reprezentant uległ Davide Faraciemu (Szwajcaria) 9:15.

Pięściarz Sako Gdańsk zaczął dobrze i pierwszą odsłonę wygrał jednym oczkiem (4:3). W dwóch kolejnych dużo lepszy był już niestety mistrz Szwajcarii (8:3 i 4:2) i to on znalazł się w półfinale.

Dzisiaj swoje pojedynki ćwierćfinałowe przegrali także olimpijczycy z Pekinu Łukasz Maszczyk (49 kg) i Rafał Kaczor (52 kg). W 1/16 finału odpadł Dawid Michelus (60 kg), w 1/8 Mateusz Polski (56 kg), Tomasz Kot (69 kg) i Mateusz Tryc (81 kg). Końcowy bilans naszej kadry w turnieju to 4 zwycięstwa i 7 porażek.

Cała nadzieja w żeńskiej reprezentacji, która zmagania o olimpijskie przepustki rozpocznie 9 maja w chińskim Qinhuangdao na mistrzostwach świata. W Londynie boks kobiet zadebiutuje jako dyscyplina olimpijska. Walki rozegrane zostaną w trzech kategoriach: 51 kg, 60 kg i 75 kg.