MASTERNAK NAJWYŻEJ W RANKINGU WBO, DEBIUT ŁASZCZYKA

Reprezentujący barwy niemieckiej grupy Sauerland Event, Mateusz Masternak (26-0, 20 KO) jest najwyżej sklasyfikowanym Polakiem w najnowszym rankingu federacji WBO.  Wrocławianin zajmuje aktualnie 4. miejsce w zestawieniu najlepszych pięściarzy wagi junior ciężkiej, wyprzedzając Pawła Kołodzieja (30-0, 17 KO), który jest piąty. Pięściarz z Krynicy, podobnie jak "Master", zanotował awans o dwie lokaty w porównaniu z poprzednim rankingiem.

Dość niespodziewanie w rankingu znalazł się inny były pięściarz Gwardii Wrocław, Kamil Łaszczyk (8-0, 5 KO), który mimo młodego wieku i zaledwie ośmiu walk na koncie, zadebiutował w zestawieniu najlepszych zawodników wagi junior lekkiej. Na tak wysoką (15) lokatę wpływ miał zapewne zdobyty niedawno przez Kamila pas młodzieżowego mistrza świata WBO.

Niżej notowani w stosunku do poprzedniego rankingu zostali Andrzej Fonfara (21-2, 12 KO) i Grzegorz Proksa (26-1, 19 KO). Pierwszy z nich z spadł z ósmego na dziewiąte miejsce w kategorii półciężkiej, a "SuperG", który był poprzednio najwyżej sklasyfikowanym Polakiem, "zjechał" z piątej na dziesiątą lokatę w kategorii średniej. Z rankingu zniknęło nazwisko Damiana Jonaka (30-0-1, 21 KO), który w ub. miesiącu zajmował 15. lokatę w wadze junior średniej.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: Nixon
Data: 12-04-2012 15:06:27 
Widać,że to organizacja Saurelanda.I coś mi się wydaje,że Masternaka chcą zrobić mistrzem WBO w razie gdyby Huck przegrał,a po za tym była mowa o przejściu Hucka do wagi ciężkiej na stałe.Więc może Wujek już próbuje go przygotować po tym jak zdobędzie EBU do Mistrza WBO?.W dzisiejszym boksie wszystko jest możliwe.Bo na Hernandeza na pewno Mastera nie wyślę.
 Autor komentarza: Karule
Data: 12-04-2012 15:07:06 
Szkoda, że nie raczyliście napisać które miejsce zajmuje Łaszczyk.
 Autor komentarza: Maynard
Data: 12-04-2012 15:28:09 
Łaszczyk jest 15.
 Autor komentarza: Maynard
Data: 12-04-2012 15:36:32 
Mistrz EBU, Aleksiejew jest 3, zaraz przed Masterem, więc mogłaby być to walka również o 1 miejsce w rankingu WBO (wyżej jest na razie Lebiediew, ale on mierzy raczej w WBA i powinien wylecieć z rankingu niedługo i BJ Flores). Rzeczywiście, Sauerland ma wtyki w tej organizacji, więc w przypadku przejścia Hucka do ciężkiej, pewnie nie chciałby, żeby ten pas wpadł w ręce konkurencji. W rankingu WBO liczą się paski lokalne, więc mógłby dla Masternaka najpierw ściągnąć posiadacza WBO Europe - Seferi, lub Kurzawę, który ma WBO-Int (raczej średni pięściarze, ale nie gorsi, niż Simms), a potem Aleksiejewa, lub Arslana, jeżeli ten wygra ich starcie.
 Autor komentarza: atmel
Data: 12-04-2012 16:42:55 
Laszczyk podoba mi sie , choć w ostatniej walce niezachwycił można to zrozumieć ,rywal był bardzo niewygodny.
Poza tym pierwszy pasek już jest :).
 Autor komentarza: mocuch
Data: 12-04-2012 17:07:48 
Ja bym najchętniej zobaczył taki scenariusz, gdzie Afolabi pokonuje Hucka, Masternak Aleksiejewa i potem Afolabi vs Master o pas WBO.
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.