TRENER COTTO PEWNY ZWYCIĘSTWA

Jhonny Gonzalez, boxingscene.com

2012-04-09

Trwa decydująca faza przygotowań Miguela Cotto (37-2, 30 KO) do pojedynku z królem P4P - Floydem Mayweatherem (42-0, 26 KO). Do walki pozostał już tylko niecały miesiąc. 5 maja oczy całego bokserskiego świata zwrócą się na MGM Grand w Las Vegas, gdzie na wielkiej gali HBO PPV dojdzie do najciekawszej potyczki pierwszej połowy 2012 roku.

- Przed walką z Margarito musieliśmy przyzwyczaić się do siebie i zajęło to mniej więcej 15-20 dni. Zgraliśmy się bardzo szybko i stworzyliśmy dobry team. Poza salą treninową jesteśmy przyjaciółmi, a na sali i w ringu wojownikami, którzy walczą o zwycięstwo - powiedział Pedro Diaz, kubański szkoleniowiec mistrza świata WBA w wadze junior średniej.

- Tak jak we wszystkim, potrzebne są pragnienie, poświęcenie i dyscyplina. Bez tego nie będzie efektu. Potrzeba także psychiki, serca do walki i odwagi. Są to czynniki niezbędne nie tylko do wygrywania w boksie, ale także w życiu codziennym. Wszystkim tym, którzy twierdzą, że Miguel nie ma szans na zwycięstwo, radzę, by poczekali z wnioskami do końca walki.