PULEW: CZAS NA TYTUŁ W BOKSIE ZAWODOWYM

Podczas bardzo ciekawie zapowiadającej się gali grupy Sauerland Event w Erfurcie dojdzie między innymi do pojedynku o wakujący pas mistrza Europy w wadze ciężkiej pomiędzy Kubratem Pulewem (15-0, 7 KO) i Aleksandrem Dimitrenką (32-1, 21 KO). Bułgarski pięściarz obiecuje zrobić wszystko w celu zdobycia swojego pierwszego poważnego trofeum w zawodowym boksie.

- W 2008 roku zostałem amatorskim mistrzem Europy, teraz chcę zdobyć ten tytuł jako zawodowiec. Dimitrenko jest niezwykle mocnym rywalem, ale dołożę wszelkich starań, aby osiągnąć sukces. Dla mnie to olbrzymia szansa – mówi 30-letni bokser z Sofii.

Szkoleniowiec Pulewa Otto Ramin wieszczy swojemu pięściarzowi ciężką przeprawę, ale o końcowy rezultat jest spokojny.

- Dimitrenko miał długą przerwę i bardzo chcę się przekonać, na ile silny pozostał. Z pewnością będzie dobrze przygotowany. Kubrat może go pokonać tylko wtedy, jeśli będzie różnicował działania w ringu, jeśli będzie szybki. W pierwszej kolejności musi zneutralizować lewy prosty Dimitrenki. Ostatnio poważnie pracowaliśmy nad formą fizyczną i efekty napawają mnie optymizmem – podkreśla trener.

Walką wieczoru gali w Efurcie będzie rewanżowe starcie Marco Hucka (34-2, 25 KO) z Olą Afolabim (19-2-3, 9 KO) o należący do tego pierwszego tytuł mistrza świata WBO w wadze cruiser. Pasa tej samej federacji, tyle że w wadze super średniej, w Messehalle przed George'em Grovesem (14-0, 11 KO) bronić będzie Robert Stieglitz (41-2, 23 KO).

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: Krzych
Data: 09-04-2012 16:18:03 
To będzie najgorsza walka dekady. Pulev jest waciany i nudny choć umiejętnośći mu nie ujmuje, a Dimitrienko no to szkoda słów... Pulev wygra na pkt po 12 najnudniejszych rundach w histori boksu
 Autor komentarza: JIN
Data: 09-04-2012 16:43:06 
Może nie najnudniejsza walka w historii ale w porównaniu z walkami Huck-Afolabi i Stieglitz-Groves nie jest w stanie we mnie wzbudzić jakichkolwiek emocji. Ale to sport, zobaczymy co gala przyniesie ;)
 Autor komentarza: necropedophile
Data: 09-04-2012 20:42:13 
Panowie, walka Chisora- Helenius też miała być do jednej mordy. Zobaczymy jak się przygotują. Chciałbym zobaczyć jakimś cudem Dimitrenkę na deskach, bo nie lubię go strasznie za te sraczki przed walkami.
 Autor komentarza: pyrek85
Data: 10-04-2012 00:25:33 
Moim zdaniem ( skromnym ) będzie tak : Pulew w najgorszym razie wygra na punkty ale choć to dziwny pojedynek to wcale nie musi być najgorszy.... Pulewa choć wielkich nazwisk na rozkładzie nie ma ja bym nie lekceważył...
 Autor komentarza: adam12
Data: 10-04-2012 07:28:19 
a ja się wyłamię i powiem że mam nadzieję na efektowne KO na Pulewie. Wata, przewidywalny styl, nuda ringowa. Już wystarczy takich w HW. Dimitrenko może i zaniedbany psychicznie ale przynajmniej oryginalny jest :)
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.