DARCHINYAN PRZEGRAŁ Z YAMANAKĄ

Leszek Dudek, Informacja własna

2012-04-06

Powoli kończy się wielka kariera "Wściekłego Byka" najniższych kategorii. Na gali w Tokio Vic Darchinyan (37-5-1, 27 KO) nie zdołał dotrzymać obietnicy o zdobyciu kolejnego trofeum i przegrał na punkty z mistrzem świata federacji WBC w wadze koguciej - Shinsuke Yamanaką (16-0-2, 11 KO).

36-letni Ormianin dobrze wszedł w walkę i z właściwą swemu stylowi agresją starał się bez przerwy wywierać presję na przeciwniku. W środkowych rundach obraz pojedynku uległ jednak zmianie, a broniący tytułu Yamanaka stał się dla Vica nieuchwytny.

Darchinyan próbował odrabiać straty, ale w końcówce japoński champion znakomicie wykorzystywał swoje warunki fizyczne i za pomocą prawego prostego utrzymywał rywala na dystans, co chwilę kłując długim i celnym lewym. Po ostatnim gongu wszyscy sędziowie opowiedzieli się za Yamanaką, punktując 117-111, 116-112 i 116-112. Dla "Wściekłego Byka" była to druga z rzędu przegrana na pełnym dystansie. W grudniu surowej lekcji boksu udzielił Vicowi champion WBA Super - Anselmo Moreno.