WASILEWSKI WYSYŁA SZPILKĘ DO KLICZKI

- Władimir Kliczko rozbija swoich sparingpartnerów, a Artur ma temperament, dlatego razem z nim do mistrza świata pojedzie trener Fiodor Łapin - mówi promotor Artura Szpilki, Andrzej Wasilewski. Szef grupy 12 Round KnockOut Promotions potwierdza, że niemal na pewno nadzieja polskiego boksu pomoże przygotować się młodszemu z braci Kliczków do walki z Tonym Thompsonem.

Tom Loeffler, promotor braci Witalija i Władimira Kliczków, zdradził na łamach "Przeglądu Sportowego", że Artur Szpilka może być sparingpartnerem Władimira w trakcie jego przygotowań do lipcowej walki z Tonym Thompsonem. - Rzeczywiście dostaliśmy taką ofertę i niemal na pewno z niej skorzystamy. Artur pojedzie do Kliczki 10 czerwca i będzie z nim sparował dwa tygodnie, a może nawet miesiąc - mówi nam promotor polskiego pięściarza, Andrzej Wasilewski.

Szef grupy 12 Round KnockOut Promotions tłumaczy, dlaczego zdecydował się na taki ruch. - Medialnie ta historia zaczyna mieć nieprawdopodobny wydźwięk, jest bardzo fajna pod względem promocyjnym - cieszy się Wasilewski. - Trzeba mieć świadomość, że bracia Kliczko mają kilku sparingpartnerów, niektórzy z nich są zapraszani jako worki treningowe. My generalnie nie wysyłamy naszych zawodników na sparingi, ale w tym przypadku uznaliśmy, że Szpilka może paru rzeczy się nauczyć, ponadto wiemy, że będzie traktowany przyjaźnie, partnersko, bo jest zawodnikiem z zaprzyjaźnionej grupy. Dlatego raczej się zdecydujemy - dodaje.

Zaproszenie dla Szpilki Wasilewski długo omawiał z trenerem zawodnika, Fiodorem Łapinem. - Wszystko zaczęło się już trzy tygodnie temu, musieliśmy to dobrze rozważyć, bo poza plusami widzieliśmy tez minusy. Artur oczywiście bardzo się do tego pomysłu zapalił, ale trzeba mieć świadomość, że Władimir Kliczko rozbija swoich sparingpartnerów. Każdy treningi traktuje inaczej. Witalij sparuje delikatnie, a Władimir akurat lubi posyłać sparingpartnerów na deski. Młody, niespełna 23-letni bokser wagi ciężkiej musi być prowadzony ostrożnie, dlatego z Arturem pojedzie szkoleniowiec. Zadaniem trenera Łapina będzie między innymi stopowanie Szpilki, który - jak wiemy - ma temperament i po mocnych ciosach Kliczki mógłby dać się ponieść emocjom. Trzeba pamiętać, że dzisiaj mistrzem świata jest Władimir, że umiejętnościami, a także wzrostem, siłą fizyczną nad młodziutkim Arturem góruje - opowiada Wasilewski.

Promotor Szpilki odnosi się też do kwestii ewentualnego współpromowania Szpilki przez grupę ukraińskich mistrzów świata. - To raczej nie wchodzi w grę. Powiem bez fałszywej skromności, że żaden promotor na świecie nie jest w stanie lepiej prowadzić kariery Artura niż my. Zresztą, pomoc już mamy, bo współpromotorem Szpilki jest amerykańska grupa Warriors Boxing, a więc ta sama, która jest też współpromotorem Krzysztofa Włodarczyka, a która jeszcze niedawno miała mistrza świata w wadze ciężkiej Sułtana Ibragimowa. Znamy się świetnie, przyjaźnimy się, w ogóle bardzo dbam o dobre relacje z największymi grupami promotorskimi i taki sam kontakt jak z Loefflerem mam choćby z Donem Kingiem. Dlatego najlepszą dla nas współpromocję, jeśli tylko będziemy jej potrzebowali, podpisać będziemy mogli w każdej chwili - podkreśla Wasilewski.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: Fryto666
Data: 31-03-2012 11:54:36 
Dobrze, niech jedzie i nabierze doświadczenia. To na pewno kiedyś zaprocentuje.
 Autor komentarza: MrAdam
Data: 31-03-2012 11:54:57 
O fiodor anioł stróż Szpili. Jak Artur coś przeskrobie to jego bedą zeskrobywac z ringu :)
 Autor komentarza: sliver84
Data: 31-03-2012 12:00:27 
Trafiło się ślepej kurze ziarno...
 Autor komentarza: WARIATKRK
Data: 31-03-2012 12:07:34 
Gdyby Szpila był taki ostry na sparingach z Władimirem wylądowałby na dechach i wtedy może by zrozumiał ze nie jest najlepszy że jest tylko młodym prospektem i lata nauki i treningów przed nim.
 Autor komentarza: mocuch
Data: 31-03-2012 12:11:28 
To będzie bardzo wartościowe doświadczenie dla młodego Szpiki które zaprocentuje w przyszłości. Bardziej wartościowe niż wszystkie jego walki razem wzięte.
 Autor komentarza: KOSTROMA
Data: 31-03-2012 12:14:32 
Ale mu zazdroszcze posparować z takim Władem to prawdziwy zaszczyt no i dobra możliwość przetestowania własnego potencjału!
 Autor komentarza: DarekR
Data: 31-03-2012 12:14:58 
mam nadzieje, że Kliczko załatwił już sobie ochraniacze na żebra
 Autor komentarza: Bimbo
Data: 31-03-2012 12:18:39 
ale bym się śmiał jakby Artur połamał jakieś żebro Władowi :P Bardzo jestem zadowolony z tego ,że Artur pojedzie na te sparingi , jest zajebiście to mi się podoba:) Pan Wasilewski dobrze kieruje swoją grupą , umiejętnie ... zobaczcie jak wysoko stoją w rankingach ... nie rozumiem zawiści ... Tak Trzymać Chłopaki: )
 Autor komentarza: czejen47
Data: 31-03-2012 12:21:16 
Trzeba przyznac, ze Wasilewski odwala kawal dobrej roboty w ostatnim czasie. Bardzo wartosciowe doswiadczenie dla Artura, z pewnoscia nabierze pokory. Z drugiej strony, jak bylo wspomniane Wladimir lubi klasc na dechy swoich sparingpatrnerow, a to wiadomo moze odbic sie na Szpilce.
 Autor komentarza: krajana
Data: 31-03-2012 12:23:00 
Jestem niemal pewien że Szpilka będzie miał dużo powodów do frustracji bo zaliczy wielki przeskok z przeciwników którzy "sami" mu nadstawiali szczękę a zawodnikiem który praktycznie tych ciosów nie wyłapuje. Ale cennego doświadczenia nabierze i podejrzewam że po tych sparingach , w jego walkach ujrzymy Szpilkę trzymającego gardę :)
 Autor komentarza: Clevland
Data: 31-03-2012 12:27:31 
Artur na pewno jeszcze takich ciosów nie dostał.

Na sparingach będą pewnie 14OZ lub 16OZ ale ręce Kliczków do małych nie należą więc i w takich będzie boleć.

Kawałek wywiadu Salety:
"Każde wejście na ring było dla nich jak bitwa. Cel był jeden - zniszczyć przeciwnika. Kiedy przeszli na zawodowstwo, nie potrafili sparować lekko. Można było się przyjaźnić poza ringiem, ale kiedy stanęło się w przeciwnym narożniku traktowali cię jak wroga.

Panu się jednak udało przeżyć.

Kiedy po paru miesiącach treningów w boksie zawodowym okazało się, że Universum nie jest im wstanie załatwić kolejnych sparingpartnerów, trochę odpuścili. Chyba nauczyli się, że można potrenować technikę i siłę nie zabijając przy okazji swojego przeciwnika. Dodatkowo potrafiłem odpowiednio trzymać gardę, przyjmować i oddawać ciosy. Zwyczajnie wówczas miałem więcej doświadczenia niż oni. Nie dawałem sobie zrobić krzywdy, ale te sparingi do przyjemności nie należały.

Pamiętam Witalija z jego późniejszych treningów. Potrafił dawać z siebie wiele, ale jednoczenie kontrolował to co robił. Jednak kiedy ktoś walcząc z nim się zapomniał, potrafił przyśpieszyć i skończyć z nim w dowolnym momencie."


Artur Szpilka zobaczy w jakim jest miejscu.
Byle te sparingi nie odpiły za bardzo na jego zdrowiu...

Już widzę jak wróci i będzie gadał że on z Kliczką to już może wychodzić...
 Autor komentarza: brianoconner
Data: 31-03-2012 12:31:51 
lepiej za w czasu być na deskach i się poprawić niż za późno to zrobić i tak powinno być
 Autor komentarza: LegiaPany
Data: 31-03-2012 12:38:46 
Szpilka znokautuje Wladka ;) i beda jaja heheheehe
 Autor komentarza: iletunolife
Data: 31-03-2012 12:52:41 
Informacje z obozu Władimira Kliczki 2 tygodnie przed walką z Thompsonem : Niestety, z powodu poważnych obrażeń żeber, jakich mistrz doznał w trakcie sparingów z niejakim Arturem Szpilką, walka zostaje przełożona na jesień ... Aktualnie Władimir znajduje się pod opieką lekarzy, specjalistów od złamań. joke

Nie no teraz na poważnie


Arturowi wyjdzie to na dobre, zobaczycie jaki pokorny wróci. Tylko żeby się lekko nie zniechęcił, jak zobaczy swoja bezradność w obliczu Kliczki.
 Autor komentarza: Elmer
Data: 31-03-2012 13:30:59 
Taa jak go temperament chywyci to raczej Łapin potrzebny nie będzie, Władek go kilkoma Jebami uspokoi.. i będą Szpilki na Giewoncie..
 Autor komentarza: fredo95
Data: 31-03-2012 14:50:14 
War Szpila !
 Autor komentarza: Deter
Data: 31-03-2012 15:04:10 
Poczekajmy kilka tygodni i Szpilka dumnie będzie opowiadał, jak to obijał słabych Kliczków na sparingach.
 Autor komentarza: macko8
Data: 31-03-2012 15:22:19 
kwintesencja głupoty byłoby gdyby tych sparingów odmówił. pojedzie, zobaczy co to znaczy prawdziwy, klasowy ciezki bokser a nie pionki których do tej pory obijał. na pewno zbierze cenne doswiadczenia. dobry krok. natomiast arturek musi trzymac twoj temperament na wodzy, bo jak bedzie chciał sie z władkiem bic, albo mu udowadniac jaki to on nie jest JP kozak to te sparingi moga sie dla niego szybko skonczyc i dopiero gdy bedzie odpoczywał w szpital dotrze do niego ze to co zrobił było błedem
 Autor komentarza: jowisz881
Data: 31-03-2012 15:24:37 
Autor komentarza: DarekR
Data: 31-03-2012 12:14:58
mam nadzieje, że Kliczko załatwił już sobie ochraniacze na żebra


Raczej Szpilka powinien się zaopatrzyć w solidny kask i ochraniacz na zęby ;)
 Autor komentarza: Elmer
Data: 31-03-2012 15:31:52 
Może Kliczko wybije mu tą garde ale Jones Jr z głowy
 Autor komentarza: Perez
Data: 31-03-2012 15:32:24 
Jest nadal... :D polityka zawiści do Szpilki za jego zachowania nadal :D Mnie ciekawi jak psychicznie Szpila zareaguje na sparingi ? czy zostanie złamany czy nie.
 Autor komentarza: Elmer
Data: 31-03-2012 15:36:03 
Może wycieknie jakieś nagranie z ich wspólnego szparingu na YouTubbbb
 Autor komentarza: jowisz881
Data: 31-03-2012 15:37:22 
Perez

Zawiści..? Raczej nie. Jak dla mnie po prostu ciężko lubić kogoś takiego jak Szpilka czy Kostecki. Co chyba nie oznacza, że jestem zawistny...
 Autor komentarza: Piotrowski
Data: 31-03-2012 16:00:01 
zajebiscie! Niech leci artek, duze dosw:)
 Autor komentarza: Razparuk
Data: 31-03-2012 16:03:52 
Po:
1. Fenomenalna robota Wasyla, tutaj szacun. Super G może tylko pluć sobie w brodę...mimo ze Wasyl zabija swoimi galami z "słowackimi prospektami" to akurat swoich pupili prowadzi jak po sznurku.
2. Artur zbierze po głowie,bezcenne doświadczenie. Pytanie czy zebranie po głowie da coś w głowie?
3. Świetna informacja dla samego Szpilki, promocja z free jeśli dobrze wypadnie oraz doświadczenie zupełnie innego kalibru w sensie sportowym oraz w podejsciu do profesji. Oby wyciągał wnioski,nabrał pokory i dalej marzył o tytule.
4. Mimo ze nie przepadam ani za wasylem KP ani Szpilką można tylko uchylić kapelusza za podjęcie takiej decyzji. hejterzy niech piszą co chcą.
 Autor komentarza: Ghostbuster
Data: 31-03-2012 16:05:10 
chciałbym zobaczyć nagrania z takich sparingów.
 Autor komentarza: MrAdam
Data: 31-03-2012 16:36:00 
Nagrań chyba nie będzie ze sparingow, Kliczkos tego zabraniają (?).
 Autor komentarza: Perez
Data: 31-03-2012 18:20:51 
jowisz881

Nie o to chodzi. To że go nie lubisz, nie znaczy, że jesteś zawistny, no bez checy. Chodzi o tych co wręcz życzą mu wylądowania na dechach, po to by spokorniał, o tych co chcą ustawić go do szeregu, i o tych których razi to że jest sobą i wierzy w siebie, co jest podstawą sukcesu zresztą, o takie chore zachowanie mi chodzi. Można kogoś z jakiegoś powodu nie lubić, ale żeby odrazu życzyć mu źle to trzeba być jakąś zakompleksioną pipą :D
 Autor komentarza: krajana
Data: 31-03-2012 18:26:55 
Pewnie żadnego video z tych sparingów nie będzie ale pewnie swoje opowiedzą dwaj zawodnicy. Szpilka powie że zebrał cenne doświadczenie i nie dawał się trafiać a także myślał że Kliczko ma silniejszy cios a z kolei Władzio pochwali młodego i powie że przed nim wielka przyszłość i był bardzo trudnym sparing-partnerem :)
 Autor komentarza: Miro
Data: 31-03-2012 20:04:54 
Nie wiem może się mylę ale według mnie bez sensu sparingi z Władymirem Kliczko. Bo czego Artur może się nauczyć od Ukraińca który walczy według szablonu lewy dyszel którym ustawia sobie przeciwnika i nokautuje prawym. Poza tym klinczuje i wiesza się na przeciwniku odbierając mu siły. Artur jest na tyle młody a Vitalij i Władymir na tyle są starzy że Ukraińcy odejdą na emerytury nim Artur przebije się do czołówki. A mistrzami świata pewnie będą normalni wzrostem i warunkami fizycznymi bokserzy zbliżeni do Szpilki. Może Hey albo Solis Povietkin Arreola Chisora Adamek czy nowa nadzieja amerykańska Michel. Raczej nie Wach czy Helenius. Szpilka ma odważny styl ofensywny boksuje z odwrotnej pozycji nokautuje lewą ręką. Dla Ukraińca to może być przydatny z nim sparing bo najbliższą walkę stoczy z leworęcznym Thompsonem a w dalszej perspektywie być może z ofensywnym Chisorą bo raczej żadnego rewanżu Chisory z Vitalijem nie będzie gdyż Ukrainiec odejdzie na emeryturę. Natomiast jeśli wychodzą z perspektywą sponsorowania to może już rozglądają się na kogo stawiać po odejściu braci Kliczko i na kim można będzie zarabiać. Tak więc nie wiem czy nie lepiej żeby Szpilka pokonywał poszczególne szczeble drabiny bokserskiej sparował z lepszymi i walczył z coraz lepszymi pięściarzami a nie rzucano go na mistrza świata i takiego gladiatora jak Władymir. Zresztą co sparing da Szpilce jeśli to Władymir będzie wymuszał ustawienia i sposób boksowania w ringu przez Artura bo to Władymir chce coś sobie przetestować w obliczu zbliżających się walk. Z drugiej strony Szpilka ciągle naciskał pana Wasilewskiego o lepszych przeciwników no to dostanie stalowego młota. Jak Szpilka zapozna się z deskami to nie wiem czy nie nabawi się frustracji tym bardziej jak w ogóle nie będzie mógł dosięgnąć szczęki Władymira. I jak to się odbije na psychice i czy frustracja nie będzie dyktowała głupich nie racjonalnych zachowań w ringu. Ale myślę iż Władymir go szybko skarci i w razie czego do pomocy będzie trener Łapin. Chciałbym usłyszeć opinię innych sparingpartnerów Władymira co wynieśli ze sparingów z Ukraińcem. Czy się czegoś nauczyli coś wynieśli czy byli tylko workami do obijania. Na razie Szpilka jest bardzo odważny i mocny psychicznie. Czy tak samo będzie po sparingach to się okaże. Oby nie było tak że intencją chytrego Władymira jest uświadomienie młodemu Szpilce jak mistrz świata mocno bije i jaki dystans dzieli obu bokserów. Gdyby jednak kiedykolwiek doszło do prawdziwej walki między nimi to nie wiadomo czy właśnie ciężkie sparingi nie zapiszą się trwale w podświadomości Artura i czy nie przegra walki jak większość bokserów jeszcze w szatni. No ale może się mylę i dopatruję się nie potrzebnie złej woli u Władymira Kliczko. Trener i sponsor oraz pan Wasilewski chyba najlepiej wiedzą co jest potrzebne Szpilce na tym etapie jego kariery bokserskiej.
 Autor komentarza: PERLAboxing
Data: 31-03-2012 20:27:45 
Lubię SZPILE, ale coś czuję że będzie takim bokserem jak dawid kostecki- nigdy nie powalczy o pas tylko o jakies gówienka
 Autor komentarza: andrewsky
Data: 31-03-2012 21:13:13 
Clevland
Przemek Saleta opowiada te bajki juz od kilkunastu lat
Bracia K.w tamtych czasach kiedy Saleta z nimi sparowal,nie byli tymi dominatorami co dzisiaj,dosc powiedziec ze Wladek przegral z jurneymanem,ktorego nazwisko wylecialo mi wlasnie z glowy.Ci sparingpartnerzy ktorych to tak niby niszczyli ukraincy to musieli byc jacys polzawodowcy
Zreszta skoro Saleta dawal rade...
 Autor komentarza: titanboy
Data: 31-03-2012 22:07:03 
WARIATKRK- w zupełnosci się z toba zgadzam
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.