ADAMEK: CIEKAWY WIECZÓR NA BROOKLYNIE

- Sporo się wydarzyło wieczorem 24 marca w Aviator Sports Complex na Brooklynie. Skromna hala, w której jednego wieczora miało zawalczyć trzech byłych mistrzów świata- Liachowicz, Judah i Adamek. Tego dnia czułem się świetnie. Półroczna przerwa od ostatniej walki z Witalijem Kliczko dobrze mi zrobiła - pisze na swoim blogu Tomasz Adamek (45-2, 28 KO)

- Przepracowałem ponad 10 tygodni z trenerami i byłem dobrze przygotowany do walki z Nagy Aquilera. Do ringu wszedłem przy tym samym utworze,, Pamiętaj,, Funky Polaka, gdyż apelowali o to fani w listach. Tak jak pisałem na kilka dni przed walką, sprawdziły się nasze założenia. Nagy Aquilera od pierwszej minuty walki w ringu wywierał presję a ja cofając się kontrowałem. Zabrałem do ringu ze sobą tego wieczora "polski lewy prosty". Zadając pojedynczy lub podwójny lewy prosty starałem  się  paraliżować jego przygotowania do zadania kombinacji ciosów. Kolejny wyćwiczony element, to zejścia na boki i nie dopuszczanie do walki przy linach. Taki sposób walki zapewniał mi bezpieczeństwo, przed "dynamitem" z jego prawej ręki. Konsekwentnie stosowałem boczne ustawienie ciała, co pozwalało mi na zadawanie wyprzedzających ciosów  lewych prostych. Moje  boczne ustawienie ciała, uniemożliwiało oponentowi  zadawanie ciosów na moją wątrobę. Kolejny element obronny, to typowe pochylanie się, które pozwalały uniknąć "petard" Aquilery  adresowanych na moją głowę.

- Oglądałem powtórkę walki i na spokojnie mogłem ocenić jej przebieg. Zabrakło kilku sekund w trzeciej rundzie, gdy po lewym sierpowym Nagy zatańczył Break Dance w ringu. Czwarta runda też pokazała, że mogłem doprowadzić do K.O.. Niestety stała się rzecz nieoczekiwana, po wielu  silnych ciosach zadanych w pierwszych trzech rundach, poczułem pieczenie w lewej ręce. W ferworze walki nie zastanawiałem się skąd jest ten ból, najpierw w lewej a następnie w prawej ręce. Dopiero statystyki ciosów 305 celnych na 676 ogółem pokazały, ile ich zadałem, w większości lewą ręką. Redaktor Janusz Pindera wielokrotnie zwracał na ten fakt uwagę. Wie bardzo dobrze, że choć nie walczę w ringu z odwrotnej pozycji, to cios z lewej ręki mam mocniejszy. Warto zobaczyć moje wcześniejsze walki, aby potwierdzić ten fakt. Cieszy mnie wysokie tempo walki, jakie obaj podyktowaliśmy. Widać było, że Nagy Aquilera poważnie podszedł do tej walki. Wielu moich rozmówców po walce podkreślało, że przebieg i styl walki, był podobny do tej z Chrisem Arreolą. Wtedy w Houston to Chris nabawił się kontuzji dłoni a teraz ja. Na pewno ból nie pozwalał mi na zadawanie silnych ciosów, począwszy od 4 rundy. A szkoda , bo gdyby nie ta kontuzja, to walka byłaby jeszcze ciekawsza.

- Krótko po walce, wychodząc z szatni na korytarzu natknąłem się na legendarnego promotora Dona Kinga. Przywitał mnie bardzo serdecznie, pogratulował zwycięstwa i zapewnił, że mnie kocha. Stwierdził, że będąc w boksie zawodowym ponad 50 lat, popełnił największy błąd, godząc się na moje odejście od jego grupy promotorskiej. Stwierdził, że mam duszę wojownika i ciągle jestem w stanie walczyć w sposób widowiskowy. A oto w boksie zawodowym chodzi. Wieczorem w domu pomyślałem sobie, jak wiele wydarzyło się z okazji tej walki. Walkę komentował dla telewizji NBC, najlepszy trener ostatnich lat Freddie Roach.

- Po walce media amerykańskie zauważyły wysoki poziom walk a widzowie domagają się powtórek. Jednym słowem wymazałem z pamięci porażkę z Witalijem i zrobiłem pierwszy krok w kierunku drugiego podejścia do pasa w HW. Niestety kontuzja dłoni zmusiła mnie do odwiedzin  kliniki w Nowym Jorku, gdzie leczą tego rodzaju przypadki. Pojechałem  do kliniki Beth Israel Medical Center na Manhattanie, gdzie przyjmuje dr Chester Melone, jeden z najbardziej uznanych amerykańskich chirurgów specjalizujących się w urazach rąk, szef oddziału chirurgii dłoni. Dr Melone w środowisku   pięściarskim, był znany  dzięki opiece medycznej nad dłońmi Arturo Gattiego. Operował jego dłonie czterokrotnie a jak wiadomo w ringu Gatti zadawał  wiele ciosów. Dr Melone okazał się bardzo miłym i znającym się na boksie specjalistą. Krótka, dwutygodniowa kuracja powinna moje porozbijane dłonie wykurować. Ważne, że nie pękła żadna kość, bo wtedy termin kolejnej walki w dniu 16 czerwca, byłby zagrożony. Powrót na ring był mimo wszystko udany.

- Komentarze w mediach w USA i Polsce były korzystne dla mnie. Pojawiły się też komentarze negatywne, ale do osób które je głoszą już zdążyłem się przyzwyczaić. Chcę bardzo podziękować rodakom, którzy przybyli do hali kibicować mi bezpośrednio. Osobne podziękowania kieruję do fanów zgromadzonych przed telewizorami w Polsce, gdzie pomimo zmiany czasu oczekiwano na transmisję z mojej walki.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: iratos
Data: 30-03-2012 08:05:07 
dosc irytujace pisanie o sobie w trzeciej osobie, nawet przy uwzglednieniu, iz z duza doza prawdopodobienstwa tekstu nie pisal sam Adamek; walka zas dosc przecietna, kto chcial pewnie dal sie poniesc emocjom ale tym mozna dawac sie poniesc rowniez na walkach Najmana, wedlug mnie zadna podstawa do optymizmu przed "kolejnym droga" do zdobycia pasa w HW
 Autor komentarza: milan1899
Data: 30-03-2012 08:14:14 
Marketing i zmiekczanie widzów tych mnie świadomych od nowa , walka przeciętna , przeciwnik średni fizycznie i bardzo średni bokserski , czekamy na kolejne walki w szanse na tron tytuł włada nie wierze ale czy dojdzie do walki to już zupełnie inna kwestia i potencjalne szanse Gorala nie bedą w tym momencie najważniejsze
 Autor komentarza: nicholas
Data: 30-03-2012 08:25:31 
'Oglądałem powtórkę walki i na spokojnie mogłem ocenić jej przebieg'. Po walce z Vitem miesiacami twoerdziles, ze nie ogladales powtorki i nie analizowales. Tamto trzeba bylo analizowac, a nie to jak oklepales buma!
 Autor komentarza: wujekL
Data: 30-03-2012 08:38:21 
Słuchajcie, nikt wam nie każe oglądać walk Adamka. Pieprzycie jak poparzeni, a każdy z was na walkę wstaje. Pamiętajcie o jednym, skończy się Adamek, skończy się polski boks w wadze ciężkiej. Chyba nie myślicie, że jej zbawicielem będzie Artur Szpilka? :)
 Autor komentarza: milan1899
Data: 30-03-2012 08:48:22 
wujekL
Mylisz sie chcąc być na bieżąco i śledząc wagę HW musimy oglądać walki bokserów z puerszwej 20 , czy sprawia Nam to przyjemność to już zupełnie inna kwestia , ale chcąc sie wypowiadać w szerszym gronie po prostu nie wypada takich walk nie obejrzeć
 Autor komentarza: kazah7
Data: 30-03-2012 09:40:17 
lubie Adamka i wierzyłem w niego. Niestety po walce z Kliczko wyszło na to, że sama wiara nie wystarczy. Adamek nie jest gorszym bokserem, jest tylko w złej wadze. Już nie oglądam jego walk z zapartym tchem i zainteresowanie spadło. Powiecie: "co z ciebie za kibic".. Wszystko jednak co ma początek ma swoj koniec. Podobnie jak z Golota - kiedyś się wstawało na jaego walki w środku nocy - teraz pozostały wspomnienia. I tu też beda wspomnienia. Z sentymentem bede wspominał, walki Adamka.
 Autor komentarza: Szef99
Data: 30-03-2012 09:41:11 
Pojawiły się też komentarze negatywne, ale do osób które je głoszą już zdążyłem się przyzwyczaić.


Nawet wspomniał milana1899 i innych malkontentów.
 Autor komentarza: Szef99
Data: 30-03-2012 09:42:49 
Autor komentarza: kazah7
Data: 30-03-2012 09:40:17
lubie Adamka i wierzyłem w niego. Niestety po walce z Kliczko wyszło na to, że sama wiara nie wystarczy. Adamek nie jest gorszym bokserem, jest tylko w złej wadze. Już nie oglądam jego walk z zapartym tchem i zainteresowanie spadło. Powiecie: "co z ciebie za kibic".. Wszystko jednak co ma początek ma swoj koniec. Podobnie jak z Golota - kiedyś się wstawało na jaego walki w środku nocy - teraz pozostały wspomnienia. I tu też beda wspomnienia. Z sentymentem bede wspominał, walki Adamka.


Jesteś po prostu kibicem sukcesu jakich wielu w naszym kraju jak i na tej stronie. Poczekaj za kilka ładnych walk Adamka znów będziesz w niego wierzył i kibicował. Eh...
 Autor komentarza: rumburak
Data: 30-03-2012 09:47:25 
Adamek pewnie i tak zawalczy z Władem!
" Adamek w ostatniej walce pokazał, że jest znowu w dobrej formie. Poza tym ciągle jest popularny, więc musimy brać go pod uwagę dla Władimira - powiedział Tom Loeffler.
Taka walka mogłaby się odbyć w przyszłym roku. Adamek to bardzo popularny bokser w Polsce i USA. Ma za sobą kibiców i umiejętności. Z Witalijem nie dał rady, ale za kilka miesięcy może się rozwinąć i walka z Władimirem mogłaby wyglądać inaczej - dodał promotor braci Kliczko."
 Autor komentarza: Deter
Data: 30-03-2012 09:56:50 
Adamek ma się rozwijać?
Jest mało prawdopodobne, że w ogóle utrzyma formę, a mowa jest o rozwijaniu. W 2013 będzie miał już 37 lat! Czy nadal ktoś wierzy, w rozwój, większą siłę ciosy itd?
 Autor komentarza: Faraon
Data: 30-03-2012 10:05:50 
Deter
Masz racje i widać że to już nie ten sam Adamek.
 Autor komentarza: WARIATKRK
Data: 30-03-2012 10:16:04 
Kto pisze Adamkowi blog??
Treść tego blogu to jest propaganda jak za PRL-U !!!
 Autor komentarza: Hubosz
Data: 30-03-2012 10:41:36 
Mały offtop: Szpilka jedzie na sparingi do Kliczki.
 Autor komentarza: kazah7
Data: 30-03-2012 11:07:29 
Autor komentarza: Szef99
Data: 30-03-2012 09:42:49
Jesteś po prostu kibicem sukcesu jakich wielu w naszym kraju jak i na tej stronie. Poczekaj za kilka ładnych walk Adamka znów będziesz w niego wierzył i kibicował. Eh...

Nie, tak się już nie stanie. Adamek ma najlepsze lata już za sobą.
 Autor komentarza: Clevland
Data: 30-03-2012 11:10:34 
Adamek znów szykuje się na Kliczków.

Zmienił pozycję na bardziej boczną.
Będzie mógł się bardziej odchylać, schodzić na boki.

Nie wiem co było Adamkowi w walce z Kliczko ale nie było nawet refleksu- był wolniejszy od Witalija.
 Autor komentarza: black111
Data: 30-03-2012 11:19:42 
A czy po prostu nie możecie pominąć jego wady i zająć się czysto sportowym odbiorem Adamka? Czy musicie podłączać do tego "ideologię"?
Tak z obserwacji widzę że niektórych strasznie boli to ppv w postaci 40zł etc...
 Autor komentarza: mirco30
Data: 30-03-2012 11:26:09 
Tak jak już wczesniej pisałem LEWY jest śilniejszy pieknie stopował Agilere.
 Autor komentarza: lleadl
Data: 30-03-2012 11:34:10 
Może Tomek Adamek powinien dokładnie obejrzeć ze swoim trenerem Rogerem tą walkę:

http://www.youtube.com/watch?v=-WLHLgvxACE

i wyciągnąć wnioski.

Tylko że Royem to on nigdy nie był i nie będzie a mistrz też jakby trochę inny.
 Autor komentarza: Matys90
Data: 30-03-2012 11:52:58 
Wszystko ładnie, tylko ten kto pisze tego bloga nie skonsultował się chyba do końca z Adamkiem, albo już zmienili wersję:

"Tak jak pisałem na kilka dni przed walką, sprawdziły się nasze założenia. Nagy Aquilera od pierwszej minuty walki w ringu wywierał presję a ja cofając się kontrowałem."

Z tego co kojarzę, po walce Tomek mówił, że Aguilera ich tą presją zaskoczył, że się tego nie spodziewali.
 Autor komentarza: 19majkel87
Data: 30-03-2012 12:00:31 
juz nawet nie chce mi sie brać udziału w tych komantarzach i wojnie zwolennikow i przeciwników Tomka. la mnie jest bokserem o charakterze i umiejętnościach, jednym z najlepszych jakich mielismy w historri dyscypliny. 3 ktotny mistrz swiata w dwoch kategoriach wagowych. pretendent i caly czas czolowka w czwartej kategorii. to sa fakty. i moze z wiekeim traci juz atuty i powoli bedzie konczyl kairere. jesli chce i uda mu sie zawalczyc o mistrzostwo to takie ma prawo. i zaloze sie ze jesli mialby walczyc z wladkiem to i tak kazdy z nas przed tv zasiadzie i bedzie kibicowac wspierac i wierzyc ze moze sie uda.
 Autor komentarza: brianoconner
Data: 30-03-2012 12:01:49 
Adamek myśli ze bajer pociśnie ze zmienił obronę i styl boksowania taką bajkę swojej rodzinie może wcisnąć i jego kiboli co widzą w niego zbawiciela wagi ciężkiej każdy normalny kibic widzi gołym okiem ze Adamek to przeciętniak w wadze ciężkiej
 Autor komentarza: unlocer
Data: 30-03-2012 12:06:31 
19majkel87
Tomek jest najlepszym zawodowym bokserem jakiego mielismy.
 Autor komentarza: 19majkel87
Data: 30-03-2012 12:32:17 
unlocker,
dokladnie.
 Autor komentarza: DaroGie
Data: 30-03-2012 12:33:13 
Autor komentarza: milan1899 Data: 30-03-2012 08:48:22
wujekL
Mylisz sie chcąc być na bieżąco i śledząc wagę HW musimy oglądać walki bokserów z puerszwej 20 , czy sprawia Nam to przyjemność to już zupełnie inna kwestia , ale chcąc sie wypowiadać w szerszym gronie po prostu nie wypada takich walk nie obejrzeć

Wstawales na wszystkie walki Arreoli z tymi piecioma przecietniakami ktorych obil od porazki z Vitem? Ciezko mi w to uwierzyc :)
Mnie ta walka nie elektryzowala, znalem jej wynik z gory, wiec obejzalem nast dnia na youtube. Stwierdzilem po, ze nic nie stracilem
 Autor komentarza: AdamekFightPL
Data: 30-03-2012 12:40:25 
@19majkel87

Adamek był mistrzem w 2 kategoriach wagowych.
 Autor komentarza: unlocer
Data: 30-03-2012 12:41:36 
Ale milan1899,brianoconner i paru innych zna zapewne kilku polskich bokserów z lepszymi osiągnięciami w boksie zawodowym.
 Autor komentarza: brianoconner
Data: 30-03-2012 12:53:15 
Adamek zaczyna się troche śmieszny robić tymi wypowiedziami ok dobra kontuzje miał ale przez pierwsze rundy nie a mógł wygrać przed czasem ale tak to jest jak bije się jak panienka najlepiej jak by było jak by zmienił zawód i zaczął by ćwiczyć balet tam może by więcej osiągnął bo obniża poziom wygranych przed czasem
 Autor komentarza: 19majkel87
Data: 30-03-2012 12:59:12 
Adamek FightPL,
tak napisalem. 3 krotny mistrz swiata w dwoch kategoriach wagowych.
 Autor komentarza: kozak
Data: 30-03-2012 14:01:25 
brianoconner ty tempaku ;/
 Autor komentarza: unlocer
Data: 30-03-2012 14:11:19 
brianoconner
Ale sie ubawiłem twoim wpisem. Pisz dalej, nie wszystko musi być mądre.
Wiesz jak chcesz to możesz zupę widelcem jeść, nikt Ci tego nie zabroni.
 Autor komentarza: AdamekFightPL
Data: 30-03-2012 15:56:11 
''pretendent i caly czas czolowka w czwartej kategorii.'' - Jak już coś to w trzeciej kategorii. O to mi chodziło.
 Autor komentarza: MatMaister90
Data: 30-03-2012 16:19:32 
Adamek jest past prime. Ale nie zmienia to faktu, że i tak jest w top 10 HW. Chce walki z Arreolą II, walki z Chambersem, albo Chisorą. Kurwa chce emocje, nawet jak ma przegrać.
 Autor komentarza: bezols
Data: 30-03-2012 16:27:06 
MatMaister90

i wlasnie po takich walkach wygranych lub przegrywajac w niezlym stylu moze byc zapamietany jako nasz najlepszy bokser
 Autor komentarza: milan1899
Data: 30-03-2012 18:03:17 
Autor komentarza: Szef99
Data: 30-03-2012 09:41:11
Pojawiły się też komentarze negatywne, ale do osób które je głoszą już zdążyłem się przyzwyczaić.


Nawet wspomniał milana1899 i innych malkontentów.

mozesz jasniej kto wspominał , Adamek mnie wspominał .. he he

Autor komentarza: unlocer
Data: 30-03-2012 12:41:36
Ale milan1899,brianoconner i paru innych zna zapewne kilku polskich bokserów z lepszymi osiągnięciami w boksie zawodowym.

kilku nie ale dwóch znam : Michalczewski , Włodarczyk zanim mnie zaatkujesz , przeczytaj sobie dokładnie o pytanei które postawiłeś
 Autor komentarza: andrewsky
Data: 30-03-2012 20:30:19 
Musze przyznac ze 4 runda byla naprawde dobra,wiele wymian i mocnych ciosow z obu rak
Warte tez jest zapamietania ten lewy sierpowy z koncowki 3 rundy
Walka miala niezle tepo do 8 rundy,potem nieco siadlo
Zastanawiajace jest to ze,Adamek gorzej pracowal na nogach,a kilkokrotnie do bitki zmusil go bardzo przecietny zawodnik,ktory jest nikim w swiecie boksu
Aguilera prawie wcale nie uzywal lewgo prostego,walka na dystans w jego wykonaniu to parodia,zeby przedrzec sie do poldystansu i zmusic Adamka do wymiany doczlapywal do niego schowany za podwojna garde i dopiero potem staral sie cos wsadzic...pare razy nawet mu sie udalo
Adamek chwali sie liczba zadanych ciosow,ale to jest kolejny dowod ze Goral nie ma ciosu.Trafial,trafial i nie mogl przewrocic,pod tym wzgledem jest chyba gorzej niz bylo.Zabawne byly komentarze w studio polstau,ze Tomek wraca po dlugiej przerwie...ledwie siedm miesiecy minelo od jego ostatniej walki,czyli sredni odstep czasu w jakim walcza czolowi hevy
Albo to podkreslanie ze Aguilera sunie jak czolg i ze jest twardy,bo Goral nie moze go polyzy.Jezeli mialbym porownac Polnagiego Aguilere do czologu to raczej do takiego z 1 wojny swiatowej.Malomoboliny,bez armaty i z kiepskim pancerzem...
 Autor komentarza: Leniuch
Data: 30-03-2012 23:51:52 
@milan1899 napisal "kilku nie ale dwóch znam : Michalczewski , Włodarczyk zanim mnie zaatkujesz , przeczytaj sobie dokładnie o pytanei które postawiłeś "

no to zes zablysnal...nie mam pytan... buahahaha
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.