ADAMEK: CIOS MAM ZDECYDOWNIE MOCNIEJSZY

Tomasz Kalemba, Onet.pl, fot. M.Gladysz, Team Adamek

2012-03-24

 - Skoro wracam na ring, to tylko z myślą o wygrywaniu w kolejnych walkach. Jeżeli będę kroczył od zwycięstwa do zwycięstwa, to na pewno znowu dostanę szansę walki o mistrzostwo świata. To jest mój cel - powiedział Tomasz Adamek (44-2, 28 KO) w rozmowie z Onet Sport przed sobotnią walką bokserską z Nagym Aguilerą (17-6, 12 KO).

- Od poprzedniej pana walki minęło ponad sześć miesięcy. Po raz ostatni tak długi rozbrat z ringiem miał w pana przypadku miejsce w 2007 roku.
Tomasz Adamek:
To, że miałem tak długą przerwę, to nie znaczy, że siedziałem w domu i nic nie robiłem. Nic z tych rzeczy. Trzykrotnie w tym czasie byłem u trenera Rogera Bloodwortha i ciężko trenowałem. Cały czas coś robiłem, o leniuchowaniu nie mogło być mowy. Przez te sześć miesięcy nie stoczyłem żadnej walki, ale to nie jest jakaś wielka przerwa.

- Doszedł już pan do siebie przez te pół roku po walce z Witalijem Kliczką?
TA:
Na pewno. Już wszystko przeszło, choć byłem straszliwie zły na siebie, że ta walka mi nie wyszła. Mogło być przecież zupełnie inaczej, ale dla mnie to jest już zamknięty temat. Szybko pozbierałem się po tej walce i od razu pojechałem do Rogera.

- Kiedyś mówił pan, że celem jest pas mistrza świata wagi ciężkiej. Czy po porażce z Kliczką coś się zmieniło, czy jednak Tomasz Adamek wciąż ma ten sam cel?
TA:
Skoro wracam na ring, to tylko z myślą o wygrywaniu w kolejnych walkach. Jeżeli będę kroczył od zwycięstwa do zwycięstwa, to na pewno znowu dostanę szansę walki o mistrzostwo świata. To jest mój cel. Gdybym go nie miałbym to nie byłoby po co wychodzić na ring.

- To oznacza, że przedłuży pan jednak swoją karierę, bo kiedyś wspominał pan o tym, że chce skończyć z boksem w wieku 35-36 lat?
TA:
Mam 35 lat, ale nie zamierzam jeszcze kończyć kariery. Nie jestem aż tak stary na wagę ciężką. Pewnie, że bardzo wiele zależy od tego, jak się będę czuł fizycznie.

- Pana najbliższy przeciwnik to młody zawodnik. Nie jest zbytnio porozbijany, a do tego imponuje nokautami w pierwszych rundach.
TA:
Tak właśnie jest w wadze ciężkiej. Trafisz czysto i przewracasz rywala. Trzeba być ostrożnym w sobotę i robić swoje. Będę w tej walce bazował na swojej szybkości i mam nadzieję, że wszystko potoczy się po mojej myśli.

- Mówi pan o szybkości, ale podobno nabrał pan masy mięśniowej. Czy to nie spowoduje, że zatraci pan tę szybkość?
TA:
Ważę może trzy-cztery kilogramy więcej niż w poprzedniej walce. Na wagę ciężką to tyle co nic. Najważniejsze, że szybkość jest dobra, ale też mam zdecydowanie mocniejszy cios.

- Czy coś zmienił pan w porównaniu do walki z Kliczką i zamierza właśnie tym elementem zaskoczyć rywala?
TA:
Przede wszystkim wyeliminowaliśmy błędy, które popełniłem w tej walce. W sobotę postaram sie to udowodnić i wygrać w dobrym stylu.

Rozmawiał Tomasz Kalemba, Onet Sport