HUMOR Z BLOGÓW: NAJMAN vs ALI

Zachęcamy do lektury blogów prowadzonych przez Czytelników BOKSER.ORG, na których można przeczytać interesujące, a niekiedy także żartobliwe teksty. Blogi są także naturalną drogą dla tych z Was, którzy zainteresowani są bliższą współpracą z naszym serwisem. Część redaktorów rekrutuje się właśnie z grona byłych blogerów. Ostatnio nasz Czytelnik Arek Królak opublikował ciekawy i zabawny tekst, który wbrew pozorom choć jest pewnego rodzaju żartem, zawiera wyłącznie prawdziwe informacje. Zapraszamy do lektury!

CZYTAJ I PUBLIKUJ NA BLOGACH BOKSER.ORG>>>

Fani boksu na całym świecie lubią zadawać pytania o to, którzy z wielkich mistrzów w historii boksu wyszliby zwycięsko z wzajemnych konfrontacji, gdyby szczyty ich karier wypadły w tym samym momencie. Dziś zajmiemy się próbą odpowiedzi na pytanie jaki byłby wynik walki, gdyby naprzeciw siebie stanęli popularny polski ciężki Marcin Najman i amerykańska legenda boksu Muhammad Ali.

Aby odgadnąć wynik tej potyczki wystarczy przyjrzeć się przebiegom karier obu pięściarzy. Kiedy to zrobimy stanie się jasne, że zwycięzcą walki mógłby być tylko Marcin Najman. Skąd możemy to wiedzieć? Ali miał długą i obfitującą w triumfy karierę, którą w 1981 zakończył Trevor Berbick pokonując "The Greatest" na punkty po 10 rundach zaciekłej walki. Ktoś mógłby złośliwie twierdzić, że wtedy Ali był już tylko cieniem dawnego mistrza, ale byłoby to tylko szukaniem wymówki.

W roku 1996 w Atlantic City 42-letni Berbick stanął naprzeciw Hasima Rahmana - przyszłego pogromcy Lennoxa Lewisa. Walka znów trwała pełen dystans (Berbick w pierwszej rundzie znalazł się na deskach) a zwycięstwo sędziowie przyznali 24-letniemu Rahmanowi. W 2006 roku w Las Vegas w drugiej obronie pasa WBC Hasim Rahman spotyka się z Olegiem Maskajewem. Jest to ich drugie spotkanie - w poprzednim, które odbyło się w 1999 zwycięzcą okazał się Rosjanin. Nie inaczej jest tym razem, pomimo interwencji sędziego, upominającego wielokrotnie Maskajewa za klinczowanie w 12 rundzie Maskajew zasypuje bezradnego Amerykanina lawiną ciosów i referee jest zmuszony przerwać walkę dając Olegowi miejsce w historii boksu.

W 2009 roku, po ostatniej jak dotąd walce w karierze Maskajewa w Sacramento w Kalifornii doszło do zaskakująco szybkiego nokautu technicznego w pierwszej rundzie, którego sprawcą był następny rywal Tomasza Adamka - Nagy Aguilera. 23-letni pięściarz z Dominikany w walce tej osiągnął być może szczyt swojej kariery, odkupując odniesioną w tym samym roku porażkę. Porażką tą była niejednogłośna decyzja sędziów wskazująca na zwycięstwo Darrela Madisona w walce o pas stanu Nowy Jork, która odbyła się w lipcu 2009 roku w New Jersey. Po ośmiu wyrównanych rundach dwóch sędziów punktowych widziało zwycięstwo Madisona, jeden zaś - Aguilery. Być może na taką percepcję arbitrów wpłynął fakt, że Madison był (i nadal jest) w zasadzie niepokonany...

W zasadzie, gdyż w jego rekordzie można znaleźć jedną przegraną. W 2006 roku, w swojej drugiej w zawodowej karierze walce Darrel staje naprzeciw skazanego na pożarcie Jamela Perry (0-1). W trakcie walki Madison zadaje rabbit punch - cios w nasadę czaszki mogący prowadzić do uszkodzenia kręgów szyjnych, zakazany zarówno w boskie jak i MMA. Po tym ciosie Perry nie jest w stanie kontynuować i wygrywa przez dyskwalifikację. Był to zarazem jego ostatni występ na bokserskim ringu.

Powstaje jednak pytanie, jeśli Perry stoczył w karierze dwie walki, a drugą z nich wygrał, kim był jego jedyny pogromca? Chodzi o Damiena Rapleya, który w momencie walki z Perrym sam miał rekord (1-1) i próbował odbudować karierę wychodząc do ringu z debiutantem. Rapley wygrał tę walkę przez TKO w drugiej rundzie a Perry lądował na deskach aż 3 razy zanim sędzia przerwał walkę. Aż do końca kariery w 2006 roku Rapley nie przegrał już ani jednej walki, a w jego rekordzie próżno szukać znanych nazwisk.

A jednak wychodząc do ringu z Perrym, Damien miał już na koncie jedną przegraną. Jej sprawcą był John Randall, journeyman z Mississipi, który wychodząc do walki z Damienem w 2001 miał rekord (5-5) a dwa lata później kończąc karierę w 2003 roku - (8-8). Co ciekawe, Rapleyowi, który w tym czasie był amatorem powiedziano, że walka ma charakter pokazowy, po jej odbyciu wrócił do kariery amatorskiej, a właściwą zawodową rozpoczął dopiero 3 lata później w 2004 roku. Jednak ta jedyna porażka w jego rekordzie pozostała.

Spośród ośmiu przegranych w rekordzie Randalla najciekawsza dla nas jest ta, jaką odniósł w swoim zawodowym debiucie z niejakim Charliem Bishopem. Bishop w chwili tego spotkania w 1998 roku miał rekord (2-5), który do końca kariery poprawił (?) do (3-8).

Spośród tych ośmiu przegranych Bishopa zwróćmy uwagę na tę szczególną porażkę, jaką odniósł z rąk niejakiego Douga Phillipsa, boksera o skromnym rekordzie (1-0)  w 1993 roku. Bishop przegrał przez TKO w trzeciej rundzie, przekazując pałeczkę w sztafecie zwycięstw bokserowi z Atlanty, który po dość obiecującym początku kariery (6 kolejnych zwycięstw), wkrótce sam miał zostać journeymanem.

Na tym właśnie etapie kariery Phillips spotkał się z Marcinem Najmanem. Była to jego ostatnia walka zawodowa, którą stoczył w 2005 roku w Chicago. Najman wygrał przez TKO w 1 rundzie, Phillips raz zapoznał się z bliska z matą. I tak kończy się ta historia, w której prześledziliśmy sportowe losy kilku wybitnych bokserów i kilku przypadkowych wybrańców losu.

W skrócie wygląda to tak: Najman pokonał Phillipsa, który pokonał Bishopa, który pokonał Randalla, który pokonał Rapleya, który pokonał Perry'ego, który pokonał Madisona, który pokonał Aguilerę, który pokonał Maskajewa, który pokonał Rahmana, który pokonał Berbicka, który pokonał Muhammada Ali.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: AdamekFightPL
Data: 19-03-2012 20:30:08 
Hahahaha świetny artykuł.
 Autor komentarza: gregor07
Data: 19-03-2012 20:32:38 
Arek Królak: Od dziś jestem twoim fanem :D
 Autor komentarza: Karule
Data: 19-03-2012 20:35:21 
Mistrzostwo :)
 Autor komentarza: mocuch
Data: 19-03-2012 20:40:20 
Najman korespondencyjny pogromca Alego!
 Autor komentarza: rogal
Data: 19-03-2012 20:41:06 
Wspaniałe ! Najman pokonał Alego, to fakt :)

Niesamowita wytrwałość w poszukiwaniu czegoś tak zabawnego.

Artykuł na medal !

pozdrawiam
 Autor komentarza: Kronk
Data: 19-03-2012 20:42:11 
Dobre hehe
Wychodzi na to że Najman to najlepszy ciężki w historii tylko pewnie sam nie zdaje sobie z tego sprawy. Może jak wejdzie na bokser.org i to przeczyta będzie mile zaskoczony że jego klasa jest tak doceniana :)
A swoją drogą niech Marcin Najman trenuje bo walka z Burneiką czeka. Zobaczymy jak Marcin sobie poradzi bo Robert chyba nie docenia wojownika który teoretycznie jest lepszy niż sam Ali. Bo jak do tej pory to jego trening polega na rozbijaniu arbuzów w stylu karate.
 Autor komentarza: Kastanov
Data: 19-03-2012 20:43:34 
NOBLA DLA TEGO PANA

Materiał Prze KOZACKI
 Autor komentarza: burnwater
Data: 19-03-2012 20:58:15 
A moim zdaniem gdyby teraz doszło do starcia Najmana z Alim to Najman mógłby to wygrać na punkty
 Autor komentarza: Frog
Data: 19-03-2012 21:01:42 
Pisałem kiedyś w podobny sposób na temat możliwej walki Pacmana z Kliczkami.
Pacman walczył z Oscarem de la Hoya
Oscare walczył z Bernardem Hopkinsem
Bernard walczył z Roy Jonesem Juniorem
RJJ walczył z Johnem Ruizem
Ruiz walczył z Davidem Haye
A David walczył z Władymirem.

Tak więc nie ma przeciwwskazań, aby to Pacman zakończył panowanie K2
 Autor komentarza: TAJFUN
Data: 19-03-2012 21:09:31 
Wiadomość została ocenzurowana, ponieważ jest niezgodna z regulaminem. Użytkownik TAJFUN piszący z IP: 83.25.181.151 dostaje ostrzeżnie. Jeśli będzie dalej łamał regulamin, zostanie usunięty ze społeczności użytkowników serwisu.

 Autor komentarza: PWncwjssprf
Data: 19-03-2012 21:16:47 
najman greatestman!
 Autor komentarza: Chromek
Data: 19-03-2012 21:28:21 
Tajfun wracaj na onet :
 Autor komentarza: PeterManfredo
Data: 19-03-2012 21:33:31 
Juz pare dni temu ten artykul czytalem gdyz mam bloga w postaci ligi(nikt o niej nie wspomni ehh;) ) i rzeczywiscie ciekawe zabawne zestawienie. Gratki za pomysł
 Autor komentarza: WARIATKRK
Data: 19-03-2012 21:47:15 
Mistrzostwo świata ekstraklasa ten teks !!!!
 Autor komentarza: PolakMaly
Data: 19-03-2012 22:09:04 
"Aby odgadnąć wynik tej potyczki wystarczy przyjrzeć się przebiegom karier obu pięściarzy. Kiedy to zrobimy stanie się jasne, że zwycięzcą walki mógłby być tylko Marcin Najman"

,,,Kurwa doczytałem do tego momentu i nie wierze..ale czytam dalej :D
 Autor komentarza: rogal
Data: 19-03-2012 22:17:45 
Mam nadzieję że Redakcja wybaczy mi takie wtrącenie:

Na konkurencyjnym portalu jest wywiad z Najmanem, w którym mówi, że gdyby walczył z Kliczko to... zaatakował by go od pierwszej sekundy !

:)

Podwójny ubaw mam dzisiaj :)

Ale po kalkulacji, że pokonał Alego uwierzę już we wszystko ;)

pozdrawiam
 Autor komentarza: PolakMaly
Data: 19-03-2012 22:18:47 
cienki tekst.... niestety, gdyż takich przykładów można znaleźć wiele. Ja Wam nawet znajdę typa z półśredniej który w korespondencyjnym pojedynku powinien zlać typa z ciężkiej.
 Autor komentarza: PolakMaly
Data: 19-03-2012 22:21:55 
Autor komentarza: Frog Data: 19-03-2012 21:01:42
Pisałem kiedyś w podobny sposób na temat możliwej walki Pacmana z Kliczkami.
Pacman walczył z Oscarem de la Hoya
Oscare walczył z Bernardem Hopkinsem
Bernard walczył z Roy Jonesem Juniorem
RJJ walczył z Johnem Ruizem
Ruiz walczył z Davidem Haye
A David walczył z Władymirem.

Tak więc nie ma przeciwwskazań, aby to Pacman zakończył panowanie K2

Jest kilka lepszych przykładów:D szukajcie a znajdziecie:D
 Autor komentarza: PolakMaly
Data: 19-03-2012 22:23:45 
Autor komentarza: rogal Data: 19-03-2012 22:17:45
Mam nadzieję że Redakcja wybaczy mi takie wtrącenie:

Na konkurencyjnym portalu jest wywiad z Najmanem, w którym mówi, że gdyby walczył z Kliczko to... zaatakował by go od pierwszej sekundy !

:)

Podwójny ubaw mam dzisiaj :)

Ale po kalkulacji, że pokonał Alego uwierzę już we wszystNajman zawsze atakuje od pierwszej sekundy...lol...
 Autor komentarza: boruwbc
Data: 19-03-2012 22:39:05 
Szkoda,że nigdy nie będziemy mogli oglądnąć takiego widowiska, pewnie byłaby to walka roku, jak nie dekady, obfitująca w sztuczki techniczne jednego jak i drugiego;)
Ale, mimo, że Marcin byłby faworytem, to pamiętajmy, że to boks i jeden cios może zaważyż:D
 Autor komentarza: LegiaPany
Data: 19-03-2012 22:55:27 
"Pisałem kiedyś w podobny sposób na temat możliwej walki Pacmana z Kliczkami.
Pacman walczył z Oscarem de la Hoya
Oscare walczył z Bernardem Hopkinsem
Bernard walczył z Roy Jonesem Juniorem
RJJ walczył z Johnem Ruizem
Ruiz walczył z Davidem Haye
A David walczył z Władymirem. "

od razu o tym pomyslalem bo dobrze tego twego posta pamietam z kolegami utworzylismy nawet gre na podstawie twego komentarza :)))))
 Autor komentarza: thegreates
Data: 19-03-2012 23:03:12 
ja piedole ... CELEBRYTASIK to ma życie .... jedna walka ....ba... kilka sekund.... jedna wspaniała akcja zwana " furią nAJMANA"... przeniosła tego znanego medialnego sportoFca do palestry boksu ... Chuck Norris powinien się uczyć od naszego wszechświatowego miSZcza :)
 Autor komentarza: lukaszs1990
Data: 19-03-2012 23:12:20 
ogólnie rzecz biorąc to można się nieźle ubawić tym artykułem, jednak co należy przyznać autorowi to brawa za determinację że się chciało szukać informacji aczkolwiek samo zestawienie tych dwóch nazwisk wielkiego mistrza boksu i Pana Marcina to już z lekka pod bluźnierstwo podchodzi :D
 Autor komentarza: murmur
Data: 19-03-2012 23:23:47 
A teraz pokaze wam klasycznego lokinga...
 Autor komentarza: andrewsky
Data: 19-03-2012 23:35:25 
Autor wyszedl z zalozenia ze "na pochyle drzewo,to i koza wskoczy"
 Autor komentarza: lutonadam
Data: 19-03-2012 23:38:17 
Jakiekolwiek porównywanie Najmana do Alego jest...przestępstwem!Za ktore tego co to zrobił posłałbym do PAKI.W tym wypadku nie mam poczucia humoru1
 Autor komentarza: TAJFUN
Data: 20-03-2012 05:21:05 
NIE CHCE TU SIĘ WYMĄDRZAJĄC ALE DAREK NAPRAWDĘ OSTRO SIĘ SPASŁ I CHODZI PO SOPOCKIM MOCIAKU I SPARUJE RAZ JEST NIM GŁOŚNIEJ JAK TA BOJKA A RAZ CISZEJ JAK PARĘ INNYCH AKCJI-NIE PISZE TEGO ŻEBY KOGOŚ DENERWOWAĆ POZDRAWIAM
 Autor komentarza: andy13
Data: 20-03-2012 10:49:03 
jak mozna porównywac najmana do alego jaja se robicie nawet jesli to jest w zartach to nie powinno bylo tego byc pisane na bokser org....ten kto to wymyslil chyba byl dobrze nacpany...wiecej szacunku legedzie (Ali)
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.