AFOLABI JEDNĄ Z OPCJI DLA KOŁODZIEJA?

Redakcja, Przegląd Sportowy

2012-03-19

W sobotę Paweł Kołodziej (30-0, 17 KO) w swojej rodzinnej Krynicy pewnie pokonał Giuliana Ilie, zdobył interkontynentalny tytuł IBF w wadze cruiser i znacznie przybliżył się do pojedynku o pas mistrza świata tej federacji, który należy obecnie do Yoana Pablo Hernandeza (26-1, 13 KO).

Jak informuje promotor 31-letniego pięściarza Andrzej Wasilewski, dla jego podopiecznego istnieją obecnie trzy warianty. Pierwszy i najciekawszy to walka z 27-letnim Kubańczykiem, drugi to ostateczny eliminator IBF, a trzeci to pojedynek z Olą Afolabim (19-2-3, 9 KO), oczywiście jeśli ten wcześniej upora się z Marco Huckiem, mistrzem świata WBO.

- Czekamy, co się wydarzy. Albo ktoś będzie chciał z nami walczyć o pozycję numer jeden, albo liczymy na walkę z posiadaczem pasa Yoanem Pablo Hernandezem. Bardzo blisko pracujemy z grupą braci Kliczków i gdyby ich zawodnik Ola Afolabi wygrał z Marco Huckiem, to też byłaby dobra opcja – mówi szef grupy 12 Round KnockOut Promotions.

32-letni Afolabi od kilkunastu dni i wygranej przed czasem z Walerym Brudowem jest posiadaczem tytułu tymczasowego mistrza świata WBO. Dzięki zdobyciu tego trofeum w ciągu najbliższych miesięcy ma walczyć z Huckiem, który po przegranej z Aleksandrem Powietkinem będzie kontynuował karierę w wadze junior ciężkiej.