WASILEWSKI: 'PAWEŁ MA BEZPIECZNĄ POZYCJĘ'

Kamil Wolnicki, Przegląd Sportowy

2012-03-19

Paweł Kołodziej (30-0, 17 KO) po jednostronnej walce pokonał Giuliana Ilie (18-5-2, 5 KO). 31-letni Polak jest blisko starcia o mistrzostwo świata w wadze junior ciężkiej.

- Paweł zajął sobie bardzo bezpieczne miejsce i nikt nie może go pomijać przy ważnych starciach – powiedział po sobotnim pojedynku Kołodzieja z Rumunem Ilie promotor polskiego boksera z grupy 12 Round KnockOut Promotions Andrzej Wasilewski. Kołodziej w swojej rodzinnej Krynicy wygrał jednogłośnie na punkty.

– Taktyka przygotowana wspólnie z trenerem okazała się idealna – cieszył się Polak. – Rzeczywiście, każdy z zawodników wchodzących do ringu ma swój plan. Paweł zrealizował go w całości, a to spowodowało, że Rumun nie mógł nic zrobić – tłumaczył Wasilewski i dodał: – Cieszy mnie, że Paweł cały czas się rozwija pod każdym względem.

– Miał zdecydowaną przewagę w każdej rundzie. Tyle, że nie dał rady skończyć walki przed czasem. Przed starciami z lepszymi zawodnikami musi nauczyć się wykorzystywać szanse – ocenił trener Fiodor Łapin.

Zwycięstwo Kołodzieja jest o tyle istotne, że daje mu pozycję numer dwa w rankingu wagi junior ciężkiej federacji IBF. Możliwe, że bokser z Krynicy już w następnej walce będzie walczył o mistrzostwo świata. Wgrę wchodzi też ostateczny eliminator.

Więcej o sporcie przeczytasz na oficjalnym portalu "Przeglądu Sportowego".