SZEŚCIU POLAKÓW W RANKINGU IBF

Redakcja, Boisko.pl

2012-03-14

Po tym jak swój ranking uaktualniły federacje WBC i WBA, teraz to samo zrobili ludzie związani z organizacją IBF. W zestawieniu oczywiście nie mogło zabraknąć Polaków.

W wadze ciężkiej naszym jedynakiem jest Tomasz Adamek (44-2, 28 KO), który już za dziesięć dni powróci pojedynkiem z Nagy Aguilerą. Póki co popularny "Góral" został sklasyfikowany na dziewiątym miejscu.

Ósmy w kategorii cruiser jest Mateusz Masternak (25-0, 19 KO), a czwarty Paweł Kołodziej (29-0, 17 KO), który już w najbliższą sobotę w Krynicy Zdrój skrzyżuje rękawice z piętnastym na tej liście Giulianem Ilie (stawką tej potyczki będzie druga lokata w przyszłym rankingu).

Czwartą lokatę w dywizji półciężkiej utrzymał Dawid Kostecki (38-1, 25 KO), podobnie jak Grzegorz Proksa (26-0, 19 KO), który nie zmienił swojej lokaty w porównaniu z poprzednim rankingiem i nadal jest siódmy w kategorii średniej. Przypomnijmy, że nasz mistrz Europy przystąpi do pierwszej obrony tytułu w najbliższą sobotę, mając za przeciwnika Kerry'ego Hope'a.  Ostatnim Polakiem w tym zestawieniu jest dziesiąty w wadze półśredniej Rafał Jackiewicz (40-10-1, 20 KO).