GIACON: SZOT ZROBIŁ NA MNIE DOBRE WRAŻENIE

W najbliższą sobotę we włoskiej Pawii do walki o tytuł mistrza Unii Europejskiej wagi lekkiej staną urodzony w Hiszpanii Włoch Luca Giacon (18-0, 17 KO) i były wielokrotny amatorski mistrz Polski, Krzysztof Szot (15-1-1, 5 KO).

Faworyt gospodarzy na co dzień mieszkał i trenował w Cagliari na Sardynii, ale do swoich walk przygotowywał się także poza granicami Włoch, np. w USA. Właściciele grupy promotorskiej OPI 2000 niedawno wysłali swojego "bombardiera" do Las Vegas, gdzie Luca ciężko pracował w gymie samego Floyda Mayweathera. Po powrocie zza Oceanu, Giacon zamieszkał w Mediolanie, gdzie pod okiem byłego zawodowego mistrza Europy wagi muszej, Franco Cherchiego, szykował formę na pojedynek z Szotem.

- Widziałem jedną walkę Szota, kiedy walczył po raz pierwszy z Felixem Lorą i przyznam, że zrobił na mnie dobre wrażenie - mówi Giacon.  - Na pewno w ringu będę ostrożny, a przede wszystkim postaram się trzymać go na dystans. Szot jest niższy ode mnie, więc powinienem kontrolować ten pojedynek, ale oczywiście nie jestem w stanie przewidzieć wszystkiego, co faktycznie wydarzy się w ringu - mówi pięściarz zwany "Czarną Mambą".

- Mój wyjazd do USA był bez wątpienia wartościowy. Poznałem tam wielu dobrych bokserów i nauczycieli boksu, z którymi trenowałem w świetnych warunkach. Mayweathera widziałem tylko raz, kiedy mnie mijał podczas treningu. Patrzyłem na niego kątem oka, nie przestając trenować - wspomina młody Włoch.

- Na tę chwilę najważniejsza jest dla mnie obrona tytułu mistrza Unii Europejskiej, co pozwoli mi awansować w rankingu najlepszych Europejczyków wagi lekkiej. Aktualnie jestem sklasyfikowany z nr 3 za dwójką Brytyjczyków - Johnem Murray`em i Kevinem Mitchellem.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: osi
Data: 14-03-2012 14:41:32 
Sercem za krzyskiem ale nie oszukujac sie ten pojedynek musial by sie skonczyc przed czasem w co nie wierze. Krzyskowi brakuje nokautujacego ciosu. Swoja droga bienias tez go nie mial a z parisem wygral 2 razy...:)
 Autor komentarza: championn
Data: 14-03-2012 18:28:07 
Szot wygra!
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.