KAROLINA MICHALCZUK POKONAŁA MISTRZYNIĘ ŚWIATA I EUROPY

Redakcja, pzb.com.pl

2012-02-29

Znakomicie rok olimpijski rozpoczęła Karolina Michalczuk (51 kg). Zawodniczka lubelskiego klubu "Paco" w pierwszej walce międzynarodowego turnieju w rosyjskim Krasnoarmejsku pokonała na punkty (10-7) faworytkę gospodarzy, aktualną mistrzynię świata i Europy (wagi z limitem 54 kg) Elenę Sawielewą. Dzisiaj rywalką naszej mistrzyni będzie dublerka Sawieliewej, Olesia Gładkowa, która w listopadzie ubiegłego roku wygrała w Londynie turniej przedolimpijski.

Niestety swoje pojedynki z najlepszymi Rosjankami przegrały pozostałe nasze zawodniczki - Sandra Drabik (54 kg) z Aleksandrą Kuleszową (4-11), Magdalena Stelmach-Wichrowska (60 kg) z Sofią Oczigawa (4-21), Lidia Fidura (75 kg) z Nadieżdą Torłopową (7-11) oraz Karolina Graczyk (64 kg) z Darią Abramową (7-9). Nie walczyła jedynie Katarzyna Furmaniak (69 kg). Dzisiaj Polki będa miały okazję do poprawy swoich bilansów i ...humorów w meczu z drugą reprezentacją Rosji. W czwartek nasze zawodniczki czeka rywalizacja z Chinkami, a w piątek z Ukrainkami.