ABRAHAM: WILCZEWSKI, A POTEM WALKA O PAS

Rafał Kyć, Sauerland Event

2012-02-21

Jak już informowaliśmy, 31 marca podczas gali w Kilonii nasz Piotr Wilczewski (30-2, 10 KO) zmierzy się z byłym mistrzem świata wagi średniej Arthurem Abrahamem (33-3, 27 KO). Tymczasem trener naturalizowanego Niemca, Ulli Wegner wypowiada się z wielkim szacunkiem o 'Wilku' i jak przewiduje, pojedynek ten będzie dla jego podopiecznego o wiele trudniejszy, aniżeli styczniowe starcie z Pablo Fariasem.

- Wilczewski jest niezwykle wszechstronnym pięściarzem. Był dobrym amatorem, a w ubiegłym roku wywalczył pas mistrza Europy, walcząc na ciężkim terenie w Finlandii. Piotr jest o wiele bardziej wymagającym zawodnikiem niż Farias. Jestem przekonany, że kibice w Kilonii zobaczą interesujący pojedynek - powiedział Wegner. 
 
- W Polsce jest kilku bardzo dobrych bokserów. Wszyscy pamiętamy Grzegorza Proksę, który zdemolował Sebastiana Sylvestra. Jeśli Arthur chce ponownie zdobyć tytuł mistrza świata, musi pokonać Wilczewskiego - dodał Chris Meyer, z promującej Abrahama grupy Sauerland Event. 
 
Sam zainteresowany liczy, że po zwycięstwie nad Polakiem dostanie szansę pojedynku o mistrzowstwo świata. - Rozpoczeliśmy już przygotowania do potyczki w Kilonii. Po pierwsze, trzeba pokonać Wilczewskiego, a potem chciałbym dostać walkę o tytuł - mówił Abraham.