TAKO RZEKŁ RICARDO MAYORGA

Laura Neagu, Informacja własna

2012-02-21

Oprócz wielu ringowych wojen, Ricardo "El Matador" Mayorga (29-8-1, 23 KO) zasłynął również z kontrowersyjnych zachowań i niewyparzonego języka, dzięki któremu budził wielkie emocje nie tylko w ringu, ale również na konferencjach prasowych. Przedstawiamy kilka wypowiedzi pięściarza z Nikaragui:

1. Gdybym nie został bokserem, byłbym gangsterem.
2. Przypominasz mi starszą panią, której najlepsze lata dawno minęły i która powinna teraz siedzieć w domu w bujanym fotelu (o Oscarze de la Hoya).
3. Jestem mistrzem. Musicie to przyznać. Widzicie jego oczy ? Mam zamiar odkleić mu siatkówkę.
4. De la Hoya nie ma jaj, by stanąć ze mną w ringu. Zapłaci za błąd, który popełnił zgadzając się na walkę.
5. Nie zamierzam zachowywać się jak tchórz i usprawiedliwiać po przegranej walce jak to robi wielu bokserów. Niezależnie jaki byłby powód – po prostu przegrałem.

6. Wyjdę do ringu z grubą świnią o imieniu i nazwisku Fernando Vargas.  Tak, zgadza się. Vargas jest nikim więcej niż tylko grubą świnią.
7. Widzicie tę tłustą dziewczynkę na zdjęciu?  Zamierzam ją znokautować.  Chciałbym ją wam dzisiaj przedstawić. Nazywa się Fernando Vargas.
8. Wiecie kto jest najlepszą przyjaciółką Vargasa? Jenny Craig, bo pomaga mu się odchudzać.
9. Jeśli Vargas stanie do ringu by walczyć, znokautuję go w ciągu dwóch rund. Jeśli Vargas stanie w ringu by uciekać jak laleczka Barbie, znokautuję go w ciągu czterech rund.
10. Widzicie strach w moich oczach? Nie boję się nikogo, szczególnie takiego tchórza jak Vargas.

11. Zamierzam go uderzyć tak mocno, jak jeszcze nigdy nikt go nie uderzył. On nie chce przebywać w tym samym ringu co ja.
12. Mówiłem już o tym, ale warto to jak najczęściej powtarzać. Moja mama ma niedługo urodziny i jednym z prezentów będzie nokaut na Vargasie.
13. Żeby udowodnić jak bardzo w siebie wierzę, pojechałem do Las Vegas i postawiłem milion dolarów na to, że znokautuję Vargasa. Nieważne czy jest w formie czy nie. Przyjął zbyt wiele uderzeń i zbyt wiele brutalnych nokautów. Nie powinien już nigdy wychodzić do ringu.
14. Gdy go znokautuję, wyjaśnię mu jak do tego doszło, bo nie będzie nawet wiedział co się stało.
15. Sprawię radość całemu Meksykowi gdy go znokautuję. Będą mogli oklaskiwać prawdziwego mistrza (o Oscarze de la Hoya)

16. Gdy go zabiję, złożę podanie by zostać prawnym opiekunem jego dzieci (o Fernando Vargasie)
17. Cały czas powtarzam, że go znokautuję. Nie lubię go i nigdy nie lubiłem. To zwykły grubasek, który myśli, że wciąż może walczyć. Nie ma w nim już żadnej woli walki. To tchórz (o Fernando Vargasie)
18. Oscar jest zbyt ładny, zamierzam go pokonać.
19. Nie powinien nawet paść po tym ciosie w korpus Hopkinsa. Wszyscy dobrze wiemy, że się zwyczajnie poddał (o Oscarze de la Hoya).
20. Dam Vargasowi szansę na ostatnią dużą wypłatę. Chcę publicznie oświadczyć że ten grubas zawsze się mnie bał. Zgodziłem się na limit 162 funtów, bo on nie zrzuci już więcej.  Zrobię mu przysługę wysyłając na emeryturę, żeby jego rodzina nie musiała cierpieć za każdym razem gdy wychodzi na ring. Zrobię przysługę jego żonie, by nie musiała więcej płakać.

21. W moim kraju kobiety rodzą mężczyzn. Zleję Forresta jak mężczyźni leją chłopców.
22. Spinks, obiecuję połączyć cię z twoją zmarłą matką.
23. Nie mam zamiaru się kłaść na ziemię. To twoja żona będzie się kłaść ze mną.
24. Nawet pies Forresta nie rozpozna go, gdy wróci do domu.
25. Po tym jak cię znokautuję Oscar, będę pił ciepłe mleczko z piersi twojej żony.
26. Wydaje mi się, że mógłbym mieć lepszą kondycję gdybym nie pił i nie palił 7 paczek papierosów dziennie.