'JUANMA' O DRUGIEJ WALCE Z SALIDO

Jhonny Gonzalez, boxingscene.com

2012-02-21

Były mistrz świata WBO wagi super koguciej i wagi piórkowej, Portorykańczyk Juan Manuel Lopez (31-1, 28 KO) przygotowuje się do drugiej walki ze swoim pogromcą Orlando Salido (37-11-2, 25 KO), mistrzem świata WBO w kategorii do 126 funtów. W kwietniu zeszłego roku Salido pokonał Lopeza przez techniczny nokaut w ósmej rundzie. Rewanżowy pojedynek ''Juanmy'' z ''Sirim'' odbędzie 10 marca w San Juan. Lopez otrzymał słowa wsparcia od innych portorykańskich gwiazd boksu, Felixa ''Tito'' Trinidada i Miguela Cotto.

- Tito Trinidad i Miguel Cotto powiedzieli mi, bym się nie martwił. Muszę pokazać ludziom, że porażka w pierwszej walce z Salido była wypadkiem przy pracy. Salido mnie pokonał i muszę sobie z tym poradzić. Nie byłem skoncentrowany i mój przeciwnik to wykorzystał - powiedział Lopez.

- Moją motywacją były pieniądze, dzięki którym mogłem utrzymać rodzinę. Teraz mam inną motywację. Od dawna nie czułem takiej żądzy walki. Chcę udowodnić ludziom, promotorowi i federacji WBO, że znów stać mnie na wieloletnie panowanie - dodał ''Juanma''.