ŚWIERZBIŃSKI SPRAWDZI ABRAHAMA

Reprezentujący grupę Boxing Production Robert Świerzbiński (7-0, 1 KO) otrzymał zaproszenie na sparingi od Artura Abrahama (33-3, 27 KO), który przygotowuje się do walki z Piotrem Wilczewskim (30-2, 10 KO) o interkontynentalny pas federacji WBO. Do pojedynku dojdzie 31 marca w Kilonii.

- Robert  otrzymuje coraz ciekawsze propozycje - mówi Dariusz Snarski, szef Boxing Production. - Zaproszenie od samego Abrahama to wielkie wyróżnienie i jednocześnie ogromna szansa. Świerzbiński może pokazać się w sparingach i wiele nauczyć od gwiazdy boksu, jaką  niewątpliwie jest Abraham.

Abraham od lat zaliczany jest do ścisłej pięściarskiejczołówki na świecie. W 2005 roku zdobył mistrzostwo federacji IBF w wadze średniej. Potem dziesięciokrotnie bronił pasa, by następnie spróbować sił w wyższej kategorii. W turnieju Super Six, wśród pięściarzy wagi super średniej, już tak dobrze mu nie szło

Ostatnio jednak Niemiec wraca na szczyt, a walka z Wilczewskim stanowi jeden z etapów drogi po kolejny tytuł. Zwycięzca pojedynku z 31 marca zmierzy się prawdopodobnie z Mikkelem Kesslerem lub Robertem Stieglitzem w starciu o mistrzostwo świata WBO.

Podlaskim kibicom nie trzeba przypominać, że Wilczewski przed laty reprezentował barwy Hetmana Białystok na amatorskim ringu. Teraz świetnie radzi sobie jako zawodowiec, a w swoim dorobku ma już mistrzostwo Europy kategorii super średniej.

- Świerzbiński stylem walki przypomina trochę "Wilka" i Abraham chce poboksować z zawodnikiem, prezentującym podobne walory, co jego najbliższy rywal - tłumaczy Snarski. - Z kolei, jak powiedziałem, dla Roberta to wielka szansa. Sam jeździłem na sparingi z utytułowanymi zawodnikami i wiem, że podczas takich treningów można się wiele nauczyć.

Świerzbiński wyruszy do Niemiec 12 marca - dwa dni po gali w Łomży, podczas której zmierzy się z Białorusinem Dmitrym Lubaczkinem. Podczas kolejnej gali organizowanej przez Boxing Production w Augustowie, Robert ma walczyć o pas Międzynarodowego Mistrza Polski.

 

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: lukaszamator
Data: 20-02-2012 14:19:06 
Błaszczykowski na zdjęciu? :D
 Autor komentarza: Karule
Data: 20-02-2012 14:24:29 
Cześć Kuba :D
 Autor komentarza: PWncwjssprf
Data: 20-02-2012 16:52:10 
źmienił sport?? Ale kozak haha
 Autor komentarza: LegiaPany
Data: 20-02-2012 19:10:37 
HAHAHAHA
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.