TOMASZ ADAMEK GŁODNY BOKSU

Adamek Team, fot. Mike Gladysz

2012-02-19

Tomasz Adamek (44-2, 28 KO), który ostatni raz walczył 10 września ubiegłego roku z Witalijem Kliczko (44-2, 40 KO) na stadionie we Wrocławiu, intensywnie przygotowuje się do powrotu do ringu. Polski pięściarz trenuje w Newark w New Jersey pod okiem Rogera Bloodwortha i Tylera Woodmana, z którym ma trening siłowy. Adamek trenuje pięć razy w tygodniu, po dwa razy dziennie. Od kilku dni ma także sparingi.

- Sparuje z Bobby Gunnem, którego pokonałem w 2009 roku. Jestem bardzo zadowolony z treningów z Bobbym, bo on zawsze daje z siebie wszystko, dla niego sparing jest jak walka.- powiedział Tomasz.
Walka Tomasz odbędzie w sobotę 24 marca w Aviator Sports Complex znajdującym się na nowojorskim Brooklynie.

- Nazwisko mego przeciwnika poznamy wkrótce, prawdopodobnie będzie to Nagy Aguilera lub Donnell Holmes.- zapewnił Adamek, dodał także, że jest w bardzo dobrej formie. - Jestem głodny boksu i stęskniłem się za moimi kibicami. Nie mogę się już doczekać tej walki. - wyznał Tomasz. Walkę polskiego pięściarza w Stanach pokaże stacja telewizyjna NBC Sports Network w ramach "Fight Night" , w Polsce zaś telewizja Polsat. Walką wieczoru gali na Brooklynie będzie pojedynek Zaba Judah (41-7, 28 KO), z Vernonem Parisem (26-0, 15 KO).