JONAK ZASTOPOWAŁ DZIELNEGO SKRZYPCZYŃSKIEGO

W zakończonym przed momentem pojedynku Damian Jonak (32-0-1, 21 KO) zastopował w ostatniej, ósmej rundzie Sebastian Skrzypczyńskiego (7-7-2, 3 KO).

Faworyzowany Damian już na samym początku złapał swojego rywala potężnym lewym sierpowym, po którym Sebastian wylądował na deskach. Po liczeniu do dziewięciu przez sędziego Leszka Jankowiaka był jeszcze zraniony krótkim prawym overhandem bitym z góry, ale dotrwał do gongu. Po przegranej również rundzie drugiej, w trzeciej Skrzypczyński o dziwo toczył wyrównany bój i gdy wydawało się, że może nawiązać wyrównaną walkę, Jonak skosił go z nóg piorunującym prawym sierpowym.

Damian miał wyraźną przewagę w czwartej odsłonie, ale już w piątej szalenie ambitny Skrzypczyński w samej końcówce bardzo dobrze się odgryzał. Ostatnią minutę szóstej nawet wygrał, jednak na przestrzeni całego starcia Jonak również był minimalnie lepszy. Po przerwie Jonak uspokoił wszystko lewym prostym, jakim ustawiał sobie przeciwnika i zarazem wybijał z rytmu. W ostatniej odsłonie podkręcił jeszcze tempo w odpowiednim momencie, zasypał swoimi sierpami Skrzypczyńskiego przy linach i do akcji wkroczył sędzia, chyba słusznie poddając Sebastiana.