TRENER CHISORY: ADAMEK BYŁ BEZRADNY

Redakcja, Sportbox.ru

2012-02-18

Don Charles, szkoleniowiec Derecka Chisory (15-2, 9 KO) uważa, że jego podopieczny odbierza dziś tytuł mistrza świata WBC w wadze ciężkiej Witalijowi Kliczce (43-2, 40 KO). Brytyjski trener jest jednocześnie bardzo krytycznie nastawiony do wrześniowego występu Tomasza Adamka (44-2, 28 KO) przeciwko Ukraińcowi. Zdaniem Charlesa, polski bokser zaprezentował się bardzo słabo.

- Chęć i żądza zwycięstwa zawsze jest kluczowym czynnikiem. Na pewno wielką rolę odgrywa również wiek. Witalij osiągnął wiele. To wspaniały mistrz, ale nikt nie będzie wiecznie na świeczniku. Wszystko kiedyś się kończy. Sądzę, że nadszedł czas na Kliczkę i Chisora będzie jego następcą – zapowiada brytyjski trener.

- Dla Adamka Kliczko okazał się zbyt silny. Polak wyszedł na ring bez żadnego planu, a nawet jeśli i jakiś miał, to absolutnie on nie działał. Adamek zwyczajnie nie wiedział, co ma robić. Straszliwie się patrzy, gdy ludzie występujący na takim poziomie, w jakiejkolwiek dziedzinie sportu, wyglądają na bezradnych. Zawsze trzeba mieć jasny plan i strategię, rozumieć co ma się robić od "a" do "z". Takie historie jak walka Adamka z Kliczką nie powinny się zdarzać – twierdzi Charles.