WYNIKI ZZA OCEANU

2012-02-18

Minionej nocy w Stanach Zjednoczonych odbyły się dwie gale z udziałem ciekawych prospektów.

W Santa Ynez w Kalifornii kolejne zwycięstwo odniósł występujący w kategorii półśredniej Thomas Dulorme (14-0, 11 KO). 22-letni Portorykańczyk potrzebował dwóch minut na zdemolowanie Arisa Ambriza (16-3-1, 8 KO) w walce o wakujący pas NABF. Na tej samej gali cenne nazwisko dopisał do rekordu Jonathan Gonzalez (15-0, 13 KO), który na dystansie dziesięciu rund wypunktował twardego i nieustępliwego Billy'ego Lyella (24-11, 5 KO). Po ostatnim gongu sędziowie jednogłośnie wskazali na młodego "Mantequillę" (97-93, 97-93, 98-92).

W Arlington passę dwóch porażek przerwał junior półśredni Mike Dallas Jr (18-2-1, 7 KO), który po całkowicie jednostronnej walce pokonał Miguela Gonzaleza (20-3, 15 KO). Sędziowie przyznali "Cichemu Zabójcy" wszystkie dziesięć rund (100-90, 100-90 i 100-89). Kibicom zaprezentował się także Shawn Estrada (14-0, 12 KO). Ważący dziś blisko 200 funtów "Manos de Oro" zwykle występuje w kategorii super średniej, ale nie zdołał osiągnąć umownego limitu i okazał się 10 kilogramów cięższy od swojego przeciwnika - Terrance'a Woodsa (9-4, 6 KO), którego pokonał jednogłośnie na punkty po ośmiu rundach (80-72, 78-74 i 80-72).