PIROG vs N'JIKAM 6 KWIETNIA?

Według źródeł francuskich, 6 kwietnia może dojść do walki Hassan N'Dama N'Jikama (26-0, 17 KO) z mistrzem świata WBO, Dimitrijem Pirogiem (19-0, 14 KO). N'Jikam zwakował tytuł WBA interim, unikając starcia z Kazachem Giennadijem Gołowkinem (posiadaczem pasa WBA regular), ale pojedynek z Rosjaninem powinien być ucztą dla koneserów boksu.

Jest jednak jeden problem - miejsce, w którym ma zostać rozegrana walka. Gwinea Równikowa jest krajem rządzonym przez jednego z najbardziej okrutnych władców na świecie - Teodora Obianga Nguema Mbasogo. W Gwinei Równikowej prawa człowieka łamane są we wszelki możliwy sposób, obywatele tego kraju żyją w ciągłej obawie o swoje życie. Czy naprawdę chcemy organizacji walk bokserskich w takich krajach? Czas już chyba skończyć z tego typu pomysłami, choć jako kontrargument ktoś może przypomnieć ''Rumble in the Jungle''...

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: Polak18
Data: 10-02-2012 23:37:33 
Aż się prosi żeby Gołowkina dać Proksie.
 Autor komentarza: Polak18
Data: 11-02-2012 00:13:25 
No jest kilka ciekawych nazwisk dla Grześka na 17 marca.Walki ze Zbikiem szkoda,ale myślę,że Darren Barker,Max Bursak czy Domenico Spada również są godni walki o EBU.
 Autor komentarza: genco
Data: 11-02-2012 00:44:38 
Odważnie sobie Piróg poczyna, i chwała mu za to :) Chociaż myślę, że prędzej czy później trafi kosa na kamień.

Co do Gwinei Równikowej to nie ma się co tak spinać. Hiszpanie oddali im niepodległość to teraz muszą radzić sobie sami. Widocznie każde społeczeństwo musi przejść swoje "średniowiecze" i "oświecenie"... może nie da się tak bez podstaw wskoczyć w demokrację. Poza tym państewko niewiele większe od Krakowa więc pewnie i tak czeka już w kolejce u pogromcy dyktatorów XXI wieku - USA.
 Autor komentarza: Kronk
Data: 11-02-2012 01:28:08 
Usa ten kraj nie interesuje, mieszkańcy Gwinei Równikowej dzięki ropie mogliby żyć na poziomie Norwegii a tak to Mbasogo wszystko psuje. W Newsweeku bodaj niedawno czytałem że on się tłumaczy dlaczego trzyma łapę na całej forsie jaką posiada to malutkie państwo a uzasadnia to tak że jako jedyny jest w stanie oprzeć się korupcji hehe Niesamowicie groteskowa z niego postać. Gwinea organizuje teraz puchar Afryki wspólnie z Gabonem i wbrew pozorom to dość nowoczesne państwo jak na Afrykę. Jak obalą kiedyś Mbasogo to będzie tylko lepiej. Afryka ma niesamowity potencjał problemem jednak wielu krajów tego kontynentu są niewłaściwi ludzie u władzy. A gale organizowane w takich miejscach są na rękę dyktatorom dlatego walka w Gwinei Rw to moim zdaniem nie najlepszy pomysł jak zresztą inne wydarzenia sportowe w takich miejscach. Co do walki to faworyt moim skromnym zdaniem absolutnie jeden i jest to Pirog, jestem przekonany o jego wygranej o ile do walki ostatecznie dojdzie.
 Autor komentarza: Maynard
Data: 11-02-2012 05:29:22 
Ciekawe, czy nieprzyzwyczajony do równikowych upałów Rosjanin byłby w stanie przetrwać 12 rund w tym klimacie? Chyba stąd właśnie pomysł, żeby walczyć w Afryce, a nie we Francji, gdzie mieszka od lat N'Jikam.

Samo zestawienie bokserów jest ok, tylko lepiej jednak zorganizować to w Europie.
 Autor komentarza: Hugo
Data: 11-02-2012 08:33:38 
Gwinea Równikowa współorganizuje aktualnie odbywający się Puchar Narodów Afryki w nożną, więc dlaczego nie należy tam zorganizować walki bokserskiej? Prawa człowieka? Na pewno nie są tam bardziej łamane, niż w USA. Dyktatura? A kim jest de facto np. Władimir Putin, rządzący Rosją od ponad 10 lat? Jakoś nikt nie postuluje, żeby nie walczyć w USA i Rosji, więc nie bądźmy obłudni i odczepmy się od Gwinei Równikowej.

A co do samej walki, to byłaby bardzo interesująca i stawiałbym na zwycięstwo N'Jikama.
 Autor komentarza: DAB
Data: 11-02-2012 11:12:12 
Chciałem jego walki z Gołowkinem ale widać ,że większe szanse widzą w starciu z Pirogiem.
 Autor komentarza: wojkal
Data: 11-02-2012 12:09:39 
Pirog to poważny pirotechnik,w każdej minucie walki,w każdej akcji i płaszczyżnie jest w stanie znokautować przeciwnika.
 Autor komentarza: Norbert
Data: 11-02-2012 14:17:15 
Hassan nie jest bez szans...
A Gołowkin by wciągnął Piroga noskiem...
Proksa vs. Gołowkin to byłaby walka stulecia !
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.