'RUBIO CHCIAŁ DOTRWAĆ DO KOŃCA'

Miguel Rivera, boxingscene.com

2012-02-05

Julio Cesar Chavez Jr (45-0-1, 31 KO) nie jest zdziwiony, że Marco Antonio Rubio (53-6-1, 46 KO) szuka rozmaitych wymówek po wczorajszej porażce. Młody mistrz uważa, że "El Veneno" bał podjąć się ryzyka i świadomie obrał bezpieczną taktykę, która pozwoliła mu dotrwać do końca walki, ale nie mogła dać zwycięstwa.

- Chavez jest dla mnie za duży - powiedział pokonany Rubio, choć jeszcze podczas ceremonii ważenia zapewniał, że zostawi w ringu całe serce i zrobi wszystko, by znokautować syna legendy.

- W okolicach 7-8 rundy byłem już bardzo zmęczony. Moje nogi wysiadały, bo miałem wielkie problemy ze zrobieniem wagi. Nie zamierzam zmieniać kategorii. Następnym razem przygotuję się lepiej i w dniu walki będę silny. To była jedna z moich najtrudniejszych walk, ale czułem się nieźle - wspomina 25-letni Junior.

- Rubio nastawiał się na pojedyncze trafienie, więc od początku postanowiłem wejść do półdystansu i wygrywać rundę za rundą. Rubio nie chciał przegrać przed czasem. Dałem z siebie wszystko i wyraźnie go pokonałem - kończy własną relację Chavez, który na kartach sędziów zwyciężył jednogłośnie (116-112, 118-110 i 115-113). Większość ekspertów punktowała walkę ok. 117-111 dla syna legendy.