CHAVEZ JR vs RUBIO, VAZQUEZ JR vs DONAIRE - REDAKTORZY TYPUJĄ

Tym razem redaktorzy Bokser.Org podzielili się z Wami swoimi spostrzeżeniami przed walką o mistrzostwo świata WBC w kategorii średniej, w której pięści skrzyżuję mistrz Julio Cesar Chavez Junior (44-0-1, 31 KO) i pretendent Marco Antonio Rubio (53-5-1, 46 KO). Pod lupę wzięliśmy również starcie Nonito Donaire’a (27-1, 18 KO) z Wilfredo Vazquezem Juniorem (21-1-1, 18 KO). Jakie są wasze typy?

Julio Cesar Chavez Junior vs Marco Antonio Rubio

- Młody Chavez wciąż jest bardzo niedoceniany. Rubio to zawodnik, który najważniejsze walki przegrywał przed czasem i tym razem też zapewne nie dotrwa do ostatniego gongu. Wiele zależeć będzie od tego, czy Junior bezpiecznie osiągnie limit. Jeżeli zbijanie wagi go nie osłabi to może wygrać tę walkę bardzo szybko. Sceptykom polecam obejrzeć nokaut, jaki meksykańskiemu weteranowi zaserwował przed laty Kofi Jantuah. Spodziewam się, że jedna z niepozornych kontr Chaveza odbierze "El Veneno" ochotę do walki. Junior przez TKO/KO – ocenił zdecydowany Leszek Dudek.

- Największą zagadką weekendu jest dla mnie pojedynek Julio Cesara Chaveza Juniora z Marco Antonio Rubio. Wciąż do końca nie wierzę w młodego Julia, choć trzeba przyznać, że Junior zrobił ostatnio duże postępy. Dodał do swojego arsenału kontry prawym prostym, coraz lepiej wygląda jego praca nóg, a naturalna siła fizyczna wydaje się rosnąć. Mimo wszystko na wygraną Chaveza nie postawię ani grosza. Ryzyko jest zbyt duże. Doświadczony Marco Antonio Rubio posiada potężne uderzenie i potrafi z niego robić użytek. Wie, jak wciągnąć przeciwnika w pułapkę. Jest dosyć wolny, ale konsekwentny, wychodzi do ringu z konkretnym planem i zazwyczaj dobrze go realizuje. Zdarzały mu się słabe walki, w których był mało aktywny, jednak od czasu porażki z Kellym Pavlikiem wyraźnie dojrzał. Jeżeli będzie zadawał odpowiednią ilość ciosów prostych, może zranić Chaveza i skończyć pojedynek. Zbik i Manfredo często trafiali Juniora, którego defensywa wciąż pozostawia bardzo wiele do życzenia. Najbardziej prawdopodobne wydaje mi się zwycięstwo aktywniejszego Chaveza na punkty (Freddie Roach raczej nie pozwoli Juniorowi na szaleńcze ataki), ale nie zdziwi mnie brutalna porażka syna legendy – stwierdził Jakub Biłuński.

Nonito Donaire vs Wilfredo Vazquez Junior

- Nonito Donaire to pięściarz z absolutnego topu. Polscy kibice wciąż jednak nie chcą go docenić lub pamiętają go jedynie ze spektakularnego nokautu na Montielu. Taki sam lewy sierpowy "Flasha" zatrzymał wcześniej m.in. rozpędzonego "Wściekłego Byka" - Vica Darchinyana oraz cenionego Sidorenkę i "Tysona" Marqueza. Dobrze przygotowany Donaire powinien wygrać przed czasem z Wilfredo Vazquezem Juniorem, nawet jeśli ten będzie znacznie lepszy, niż podczas walki z Arce – Dudek wróży kolejny nokaut.

- Omar Narvaez jest mistrzem obrony i Nonito Donaire nie był w stanie mu zrobić krzywdy. Filipińczyk wciąż uczy się, jak wywierać presję i ''otwierać'' przeciwnika skupionego na defensywie. Pomaga mu w tym praca ze znakomitym Robertem Garcią. Walka z Wilfredo Vazquezem Juniorem powinna być dla Donaire'a łatwiejsza, niż pojedynek z Narvaezem. Styl Vazqueza będzie Filipińczykowi pasował. Portorykańczyk jest zawodnikiem, którego najmocniejszą stroną jest ofensywa. Jego lewy sierpowy ma nokautującą moc, jednak to nie wystarczy. Donaire posiada przewagę w każdym elemencie. Będzie wprawdzie lżejszy w dniu walki, ale ma nieco większy zasięg ramion, jest dużo szybszy i nie sądzę, by w wadze super koguciej stracił cokolwiek ze swojej siły uderzenia. Donaire opiera swoją potęgę na szybkości, bije w nietypowych płaszczyznach i świetnie kontruje. Potrafi również walczyć z odwrotnej pozycji. Vazquez nie opanował odejść, uników i bloków wystarczająco dobrze, by zagrozić podopiecznemu ''Dziadka''. Stawiam na wygraną Filipińczyka przez nokaut – dodał zgodny Biłuński.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: montanelli
Data: 04-02-2012 17:31:16 
Fajnie by było, gdybyście wprowadzili coś takiego jak typy redakcji gal bokserskich, coś na styl jak mmarocks typuje gale mma.
 Autor komentarza: montanelli
Data: 04-02-2012 17:32:21 
A użytkownicy w komentarzach by się wypowiadali i byłby to taki temat zbiorczy.
 Autor komentarza: drenq1607
Data: 04-02-2012 17:33:21 
Moim zdaniem Chavez wygra na punkty gdzieś w granicach 117-111, natomiast Donaire wygra przez KO w 4 rundzie.
 Autor komentarza: Fryto666
Data: 04-02-2012 17:52:40 
Czy ktos o wie o ktorej godzinie polskiego czasu planowo ma wyjsc do ringu Donaire i Chavez? Bylbym bardzo wdzieczny za taka informacje.
 Autor komentarza: czejen47
Data: 04-02-2012 18:56:27 
Ja rowniez dolaczam sie do prosby Fryto666
 Autor komentarza: Kasandr
Data: 04-02-2012 19:18:32 
Chavez jr. nie jest niedoceniany tylko przeceniany.:)
Rubio to bum do obicia i żal dupę ściska jak mamy takiego pretendenta.
Donaire zmiecie Vazqeza.
 Autor komentarza: Deter
Data: 04-02-2012 21:31:06 
montanelli
A co w tym fajnego, że redakcja poda swoje typy?
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.