ŻUŻLOWCY vs BOKSERZY CHARYTATYWNIE

Redakcja, Informacja własna

2012-02-02

Już 12 lutego (niedziela) o godz. 17.00  w Częstochowie, w hali Polonia, odbędzie się IX mecz charytatywny Bokserzy vs. Żużlowcy, którego organizatorem jest Marcin Najman.

Tym razem spotkanie będzie miało szczególny wymiar, ponieważ jego beneficjenci to ludzie, którzy w  poprzednich edycjach sami zachęcali do finansowej pomocy innym: przechodzący trudną, długą i kosztowną rehabilitację żużlowiec Kamil Cieślar oraz i nasz wielki mistrz boksu Jerzy Kulej.

Kamil dwa lata temu złamał kręgosłup, teraz porusza się na wózku inwalidzkim. Jerzy Kulej, po bardzo poważnych kłopotach zdrowotnych i znalezieniu się w stanie śmierci klinicznej, powoli dochodzi do siebie. Pomoc im to obowiązek wszystkich nas kibiców.

Bokserzy i żużlowcy od dawna nie mają wątpliwości, co w podobnych sytuacjach trzeba robić. I dlatego w Częstochowie pojawią się m.in. Grzegorz Proksa, Mateusz Masternak, Rafał Jackiewicz, Sławomir Drabik, Adam Skornicki i Tomasz Jędrzejak. Oprócz nich podczas turnieju wystąpi także drużyna gwiazd reprezentowana przez Liroy'a i Marcina Millera (Boys).

Udział w imprezie potwierdził Daniel Olbrychski, a w organizację meczu włączył się również syn Jerzego Kuleja, Waldemar.