WBC ODRZUCA PROŚBĘ RUBIO

Miguel Rivera, boxingscene.com

2012-01-31

Federacja World Boxing Council nie przychyli się do prośby Marco Antonio Rubio (53-5-1, 46 KO), który chce zmiany sędziego ringowego przed sobotnią potyczką z Julio Cesarem Chavezem Juniorem (44-0-1, 31 KO). "El Veneno" obawia się, że meksykański sędzia Lupe Garcia nie będzie potrafił oprzeć się presji ze strony kibiców i działaczy, co skończy się faworyzowaniem syna legendy boksu.

- Wytypowanie Lupe Garcii jest następstwem umowy z Dickiem Colem - szefem Teksańskiej Komisji Sportowej. Od teraz sędziowie ze wszystkich krajów mogą prowadzić sankcjonowane przez WBC walki, które odbywają się w Teksasie. To wspaniała możliwość, celowo wybraliśmy Garcię. To pierwszy przypadek, kiedy ktoś kwestionuje umiejętności i predyspozycje sędziego z wieloletnim międzynarodowym doświadczeniem - oświadczył Jose Sulaiman.

- Mamy nadzieję, że Rubio i jego team zaufają Garcii. To będzie walka dwóch znakomitych zawodników. Żaden z nich nie fauluje, obydwaj walczą czysto, a do tego dostają sędziego, który mówi w ich języku. Problem mógłby się pojawić, gdyby pięściarze nie mogli porozumiewać się z ringowym. Lupe ma u nas kredyt zaufania. Oczywiście będziemy dokładnie przyglądać się jego pracy, ale nie spodziewamy się żadnych kłopotów - kończy szef WBC.