WBC ODRZUCA PROŚBĘ RUBIO

Federacja World Boxing Council nie przychyli się do prośby Marco Antonio Rubio (53-5-1, 46 KO), który chce zmiany sędziego ringowego przed sobotnią potyczką z Julio Cesarem Chavezem Juniorem (44-0-1, 31 KO). "El Veneno" obawia się, że meksykański sędzia Lupe Garcia nie będzie potrafił oprzeć się presji ze strony kibiców i działaczy, co skończy się faworyzowaniem syna legendy boksu.

- Wytypowanie Lupe Garcii jest następstwem umowy z Dickiem Colem - szefem Teksańskiej Komisji Sportowej. Od teraz sędziowie ze wszystkich krajów mogą prowadzić sankcjonowane przez WBC walki, które odbywają się w Teksasie. To wspaniała możliwość, celowo wybraliśmy Garcię. To pierwszy przypadek, kiedy ktoś kwestionuje umiejętności i predyspozycje sędziego z wieloletnim międzynarodowym doświadczeniem - oświadczył Jose Sulaiman.

- Mamy nadzieję, że Rubio i jego team zaufają Garcii. To będzie walka dwóch znakomitych zawodników. Żaden z nich nie fauluje, obydwaj walczą czysto, a do tego dostają sędziego, który mówi w ich języku. Problem mógłby się pojawić, gdyby pięściarze nie mogli porozumiewać się z ringowym. Lupe ma u nas kredyt zaufania. Oczywiście będziemy dokładnie przyglądać się jego pracy, ale nie spodziewamy się żadnych kłopotów - kończy szef WBC.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: Polak18
Data: 31-01-2012 17:50:25 
Hehe już wiadomo od początku pod kogo będzie sędziowanie.Chce aby Rubio ciężko znokautował tego pyszałkowatego szczyla,co jedzie na nazwisku ojca i wyciął numer teamowi Chaveza i coraz bardziej się prostytuującej federacji WBC.
 Autor komentarza: Maynard
Data: 31-01-2012 18:58:06 
Ciekawe, że czepia się wyboru swojego rodaka. Pokazuje to jednak, jak silną pozycję marketingową ma w Meksyku Chavez - zapewne większość rodaków będzie po jego stronie. Czy wśród nich będzie sędzia, zobaczymy dopiero podczas pojedynku, na pewno dziennikarze i kibice będą się jego pracy, a także punktowaniu walki, bardzo uważnie przyglądać.
 Autor komentarza: miguelangelcotto
Data: 31-01-2012 19:09:38 
Rubio, żeby zmienić sędziego musiałby pewnie zagrozić odwołaniem walki i oddać część zysków, aby federacja to uznała. A Chavez, aby zmienic decyzje o konfrontacjii z Martinezem nie musiał robić nic, to się nazywa najbardziej prestiżowa federacja.
 Autor komentarza: czejen47
Data: 31-01-2012 19:58:46 
Polak18
Co ten chlopak Ci zrobil, ze tak go obrazasz? pyszalkowaty szczyl? Julio jest raczej skromny w wypowiedziach, unika trash talku i nie wdaje sie w jakies przepychanki slowne.
W zupelnosci popieram nie przychylenie sie do prosby Rubio. Trzech meksykancow w ringu. Zreszta jezeli federacje mialyby tak zmieniac sedziow na kazde bąkniecie zawodnikow to bylby niezly harmider. Rubio jest w tej walce pretendentem takze moze sobie pogadac.
 Autor komentarza: DAB
Data: 31-01-2012 20:09:42 
czejen47
Jak zawsze mądry komentarz.
Walka zapowiada się całkiem niezła,a Chavez jaki by nie był to nie bojący się przyjąć wojownik.
 Autor komentarza: czejen47
Data: 31-01-2012 20:17:24 
Ja mysle, ze Chavez pokaze wszystkim i przyjmie Rubio do poldystanu, gdzie bedzie go niszczyl ciosami na dol i na gore. Julio wydawaloby sie duzo przyjmuje, ale zazwyczaj sa to tak zwane "obcierki", a sam pakuje bardzo mocne bomby.
 Autor komentarza: DAB
Data: 31-01-2012 20:21:09 
Ja nigdy nie widziałem w tym chłopaku strachu,może nie ma mega umiejętności ma dziurawą defensywę ale ma też charakter.Idzie do przodu,przyjmie to odda ja go szanuję,uważam ,że może znieść ciosy Rubio i tego mu życzę,bo na forach jadą po nim a czy ktoś pomyślał jakie trzeba mieć jaja aby prezentować taką zawziętą postawę w ringu jak on?Braki ma duże ale jest uparty zostawi w ringu serce jeszcze nie raz.
 Autor komentarza: Matys90
Data: 31-01-2012 20:41:02 
Chavez zniszczy Rubio swoją przewagą fizyczną i różnicą wagi. Gdyby walczył w swojej normalnej, naturalnej wadze, byłoby mu dużo trudniej prezentować "taką zawziętą postawę". Chociaż pewnie, serca mu nie można i tak odmówić, tylko oglądając walkę pamiętajmy - Rubio 162-165 lbs, Chavez - 20 lbs więcej. (co najmniej) :|
 Autor komentarza: DAB
Data: 31-01-2012 20:49:04 
Matys90
Nie lubię tych kombinacji z wagą ale tak robi wielu zawodników.Ja byłbym z a tym aby ważenie zawsze było w dniu walki.
 Autor komentarza: Maynard
Data: 31-01-2012 20:50:58 
Matys90
Akurat Rubio zazwyczaj też waży w dniu walki sporo więcej, niż wynosi limit średniej. Do tego np. przed pojedynkiem z Lemieux miał problem ze zmieszczeniem się w limicie, a w ostatniej walce stracił jakiś śmieszny pasek na wadze. Oczywiście, Chavez jest wyższy, ale Rubio też do ułomków w średniej nie należy.

Jeśli chodzi o taktykę, to podejrzewam, że Chavez będzie walił po dole i klinczował. Rubio potrafi całkiem przyzwoicie się bronić, od byle czego też nie padnie, może uda mu się skontrować, ale Chavez też wytrzymały.

Myślę, że nokautu w tej walce nie będzie, więc tym bardziej wszyscy skoncentrują się na sędziach.
 Autor komentarza: szansepromotions
Data: 31-01-2012 21:02:37 
Rubio dostał od Pavlika na kacu , nie rozumiem całkowicie pokładanych w nim nadziei , Chavez to wygra , ja tam daje mu czas na pokazanie swoich umiejętności . To ,że ma sławnego ojca to mam wrażenie ,że bardziej ciąży niż pomaga
 Autor komentarza: tolek78
Data: 31-01-2012 21:03:59 
największym nieszczęściem Chaveza jest że jest synem prawdziwej legendy boksu nie wiadomo jak by się prezentował to znajdą się tacy co będą twierdzić że to tylko dzięki ojcu doszedł tak wysoko ale prawdą jest że nie tylko na pewno nie jest jakimś wirtuozem boksu ale jest mimo wszystko wyróżniającym się bokserem jest wielu bokserskich mistrzów świata którzy są o wiele gorszymi bokserami od niego nie jestem jego sympatykiem ale wolę walki posiada a co do wagi też jestem za tym aby skończyły się szopki z ważeniem przeddzień walki ważenie powinno odbywać się bezpośrednio przed pojedynkiem
 Autor komentarza: DAB
Data: 31-01-2012 21:12:03 
Tak wtedy mistrzem średniej byłby średni w ringu itd.tak to powinno wyglądać a jak ktoś chce się wychudzić niech ponosi konsekwencję wtedy odechciało by im się takich sztuczek robienia z siebie trupa do doby przed walką,bo to odbijało by się w ringu na co narzekają rywale Pacmana.Waga w dniu walki powinna byc od dawna.
Co do ciążącej presji za sławne nazwisko po wielkim ojcu zgadzam się w zupełności.Być może ono pomogło ruszyć karierę ale teraz zdaje się być cierniem w oku Juniora.
 Autor komentarza: Maynard
Data: 31-01-2012 21:37:39 
A co, myślicie, że gdyby nie nazywał się Chavez, to dostałby walkę o pas? Dostałby "home decisions" w walkach z Carlosem Moliną, czy Zbikiem?

Wierzycie w to?

Nie zmienię zdania, że jest nadmuchany, chyba, że pokona Martineza, Piroga, lub Gołowkina.
 Autor komentarza: Whisper
Data: 31-01-2012 21:41:40 
Do Chaveza mimo iż wygląda jak zabójca o twarzy ministranta (słowa Pana Kostyry) to nie mam jakiejś specjalnej urazy ale pamiętam że raz śmiałem się jak jego ojciec marudził że Alvarez może mieć jakąś tam dobrowolną obronę a jego syn nie.

Zgadzam się że teraz jego ojciec jest dla niego troche kołem u wozu.
Nie mniej myślę że rozpyka Rubio.

Ciekawe czy udałoby się po ewentualnej porażce Marco zakontraktować go dla Proksy?
 Autor komentarza: DAB
Data: 31-01-2012 21:54:19 
Maynard
Zbika wg. mnie pokonał drugą częścią walki.Z Moliną był gówniarzem dla mnie to tak dawna historia,że do dzisiejszej jego dyspozycji nie ma znaczenia.Poza tym napisałem
"Co do ciążącej presji za sławne nazwisko po wielkim ojcu zgadzam się w zupełności.Być może ono pomogło ruszyć karierę ale teraz zdaje się być cierniem w oku Juniora."
Nazwisko pomogło ale teraz krytykuje się go pisząc taki bzdety ,obrażając co nie ma nic wspólnego z rzeczywistością,ja mu nie sympatyzuje,nie jestem jego kibicem ale widzę jak nadmierna i przesadzona bywa wobec niego krytyka.Dla mnie pokonanie Rubio na dziś dzień na jego 25 lat to dobra byłaby sprawa.Faktem tez jest ,ze jako mistrz z tyloma walkami powinien udowadniać swoją pozycję.Jednak wg. mnie na szacunek zasługuje jak inni pięściarze zostawiający serce w ringu,słowa szczyl,c.pa itd. są nie na miejscu i do takiego czegoś nawiązuję.
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.