PRESCOTT CHCE REWANŻU Z ALVARADO

Osman Rodriguez, boxingscene.com

2012-01-31

Zaliczający się do szerokiej czołówki wagi junior półśredniej Breidis Prescott (25-4, 20 KO) znów traci nadzieję na rewanżowe starcie z Amirem Khanem (26-2, 18 KO), więc postanowił wyzwać na pojedynek swego ostatniego pogromcę - Mike'a Alvarado (32-0, 23 KO).

"Khanqueror" został przez niegpokonanego Amerykanina znokautowany w ostatniej odsłonie ich 10-rundowej walki na gali Pacquiao-Marquez w listopadzie. W chwili przerwania Prescott prowadził u wszystkich sędziów punktowych (87-84, 87-84, 86-85).

- Czuję się świetnie. Wypocząłem już po wyczerpującej walce z Alvarado. Spędziłem trochę czasu z rodziną i jestem teraz gotowy na drugą wojnę. W Kolumbii stoczyłem pojedynek dla kibiców i fundacji charytatywnych. Mam nadzieję, że Alvarado podejmie rękawicę. Nie będzie uciekał, bo jest mężczyzną. On jest wojownikiem, ja również - dajmy więc kibicom to, czego pragną. Ta rywalizacja może zakończyć się wspaniałą trylogią. Trudno wyobrazić sobie lepszą galę od Rios-Gamboa & Alvarado-Prescott II - powiedział kolumbijski puncher.