BLIŻEJ DO WALKI WŁODARCZYK-TARVER

Redakcja, Przegląd Sportowy

2012-01-31

- Szansę na walkę Krzysztofa Włodarczyka z Antonio Tarverem oceniam w tej chwili na 75 procent - mówi Andrzej Wasilewski, promotor jedynego obecnie polskiego mistrza świata zawodowców.

W poniedziałek głos na temat tego starcia zabrał także Tarver, który ma bilans 29–6 (20 przez nokaut). – Rozmowy idą w dobrym kierunku i myślę, że wkrótce podpiszemy kontrakt. To będzie niesamowita walka między bokserami o nokautującym uderzeniu. Włodarczyk wygrywał z najlepszymi w tej wadze, więc będę miał co robić w ringu – mówi były mistrz świata federacji WBC, IBF i WBA w kategorii półciężkiej. Panowie mają boksować – 21 kwietnia.

– Nic jeszcze nie podpisaliśmy, lecz skoro takie informacje pojawiają się w zagranicznych mediach... Tak naprawdę to też myślę, że jesteśmy blisko pojedynku. Trwają rozmowy z telewizją Showtime i już tylko ta kwestia wymaga dopięcia – zdradza Wasilewski. To jednak najważniejsza sprawa, bo Showtime jest głównym płatnikiem tej gali. Po drugie, uzgodnienie wszystkich szczegółów z amerykańską telewizją i określenie na sto procent konkretnej daty starcia umożliwi dopiero sfinalizowanie umowy z halą, w której odbyłaby się gala. Na razie pewne jest, że bokserzy spotkaliby się w USA – w mieście, gdzie mieszka wielu Polaków, najpewniej w Nowym Jorku lub okolicach. W tej chwili mamy kilka dat, między innymi trzecia lub czwarta sobota kwietnia, a więc 21 lub 28 kwietnia – dodaje Wasilewski.

Polski bokser, mistrz świata federacji WBC w kategorii junior ciężkiej (bilans: 46 zwycięstw, w tym 33 przed czasem, 2 porażki i 1 remis) już rozpoczął przygotowania. Za nim obóz w Zakopanem, gdzie jednak nie mógł normalnie trenować z powodu kontuzji ręki, której nabawił się podczas walki z Dannym Greenem w Australii. Lekarze zapewniają, że wkrótce po urazie nie pozostanie śladu.