MAXBOXING DOCENIA POLAKÓW

Redakcja, maxboxing.com

2012-01-24

Opiniotwórczy amerykański portal maxboxing.com bardzo pochlebnie wyraża się o trzech polskich pięściarzach w raporcie przewidującym tegoroczne wydarzenia w światowym boksie. Według amerykańskich dziennikarzy rok 2012 będzie należał m.in. do Mateusza Masternaka (24-0, 18 KO) i Grzegorza Proksy (26-0, 19 KO), natomiast Krzysztof Włodarczyk (46-2-1, 33 KO) utrzyma pas mistrza świata WBC wagi cruiser.

''Master''
- Potężnie zbudowany Polak o harmonijnych proporcjach - szerokich ramionach i muskularnej klatce piersiowej, ma dopiero 24 lata, ale już teraz ma aurę przyszłego mistrza. Obok Steve'a Cunninghama jest być może najlepiej zbudowanym cruiserem, prezentuje wspaniałą rzeźbę i ma ofensywny styl. Pokonał już wielu dobrych przeciwników, w tym kilku prospektów. Niedawno podpisał kontrakt z grupą Sauerlanda i trenuje go Andrzej Gmitruk, który doprowadził Tomasza Adamka do tytułów. Masternaka można porównać do ''Górala'', jest płynnym w ataku, zimnym killerem. Posiada odpowiednią siłę i szybkość.

''Super G'' - ten chłopak zwrócił uwagę zdemolowaniem byłego mistrza świata Sebastiana Sylvestra. Proksa niemal obrócił głowę Niemca o 360 stopni swoimi sierpowymi. Styl Polaka łączy w sobie najlepsze cechy Martineza i Piroga. Jedynym problemem Proksy może okazać się niski wzrost, ale wygląda na to, że świetna praca nóg współgra z jego warunkami fizycznymi. Niektórych doskonałych ciosów Proksy nie ma w żadnym podręczniku, w dodatku Polak jest wielkim pracusiem.

''Diablo'' - utalentowany, bardzo dobry technicznie puncher, niepokonany od czterech lat. Włodarczyk pozostaje mało atrakcyjny dla telewizji i powinien stoczyć dwie walki w Polsce. Pierwszą będzie prawdopodobnie starcie z Francisco Palaciosem. Tym razem Polak pokona Palaciosa wysoko na punkty, w pierwszej walce go zlekceważył.