SULAIMAN: PRZESTAŃCIE KRYTYKOWAĆ CHAVEZA

Piotr Jagiełło, fightnews.com

2012-01-24

Prezydent World Boxing Counil Jose Sulaiman nie rozumie krytyki, która nieustannie spada na Julio Cesara Chaveza Juniora (44-0-1, 31 KO). 81-letni Sulaiman zapewnia, że syn meksykańskiej legendy boksu w żadnym stopniu nie unika Sergio Martineza (48-2-2, 27 KO) i jeśli zajdzie taka potrzeba, to skrzyżuje pięści z "Maravillą".

- Julio Chavez nie obawia się Sergio Martineza. Znam Chaveza i wiem, że on ma takie samo serce do walki, jak jego ojciec. On jest wspaniałym bokserem, posiadającym siłę w swoich pięściach. Dzięki temu zaskarbił sobie serce meksykańskich kibiców. Przestańcie go krytykować.

4 lutego w San Antonio Chavez będzie bronił tytułu WBC z Marco Antonio Rubio (53-5-1, 46 KO). Na wielkie grzmoty liczy również Sulaiman.

- Starcie Chaveza z Rubio będzie znakomite. Z całym szacunkiem do meksykańskich fanów, informuję Was, że Julio nigdy nie unikał Martineza. Mówił zaś, że może walczyć z każdym, jest mistrzem WBC i zamierza udowadniać swoją klasę – powiedział na łamach fightnews sędziwy prezydent jednej z największych federacji w boksie zawodowym.