WINKY WRACA DO JUNIOR ŚREDNIEJ

Redakcja, FightHype

2012-01-24

Od pewnego czasu w mediach zajmujących się boksem zawodowem pojawiały się informacje dotyczące powrotu Ronalda Wrighta (51-5-1, 25 KO). W rozmowie z FightHype 40-letni "Winky" potwierdził, że nie kończy kariery i zapewnił, że zejdzie z wagą do 154 funtów, gdzie zamierza walczyć z najlepszymi.

- Kibice powinni wiedzieć, że wkrótce wracam i dam kilka świetnych walk, bo mam je jeszcze w sobie - zapewnia Wright. - Większość kariery spędziłem w wadze junior średniej i wiem, że wciąż mogę wygrywać z najlepszymi w tej kategorii.

Kto znajduje się na celowniku czołowego niegdyś pięściarza P4P? "Winky" planuje walki z największymi nazwiskami - interesują go Miguel Angel Cotto (37-2, 30 KO), Saul "Canelo" Alvarez (39-0-1, 29 KO) oraz Julio Cesar Chavez Jr (44-0-1, 31 KO).

- Cotto, Chavez, Saul... Interesuje mnie każdy, kogo uważa się za najlepszego. Wiem, że u szczytu formy poradzę sobie z każdym z nich. Chcę być aktywny. Jeżeli będę mocny, oczyszczę dywizję junior średnią. Sprawię, że zawodnicy wagi półśredniej będą się dwa razy zastanawiać, nim podejmą decyzję o przejściu w górę. Zapisałem się już w historii. Nie muszę nikomu niczego udowadniać, ale mam w sobie jeszcze kilka dobrych walk. Nie mierzę w Pacquiao i Floyda. Chcę raz jeszcze zdominować wagę junior średnią. Jeśli któryś z tamtych dwóch będzie chciał tytułu w limicie 154 funtów, jedyna droga prowadzić będzie przeze mnie - kończy wielokrotny mistrz świata.