FLORES: BARDZO CHCĘ WALKI Z 'DIABLO'

David P. Greisman, boxingscene.com

2012-01-24

32-letni BJ Flores (26-1-1, 16 KO), który jedyną porażkę poniósł z rąk Danny'ego Greena w listopadzie 2010 roku, szuka szansy na walkę o mistrzostwo świata wagi cruiser.

28 stycznia ''El Peligroso'' zmierzy się w Springfield z Hugo Pinedą  (39-5-1, 28 KO), kolumbijskim weteranem pamiętanym z walk o mistrzostwo świata z Kostyą Tszyu i Felixem Trinidadem. Flores zamierza być w tym roku aktywny - w przeszłości miał z tym problemy. Wśród przeciwników, z którymi chciałby się zmierzyć, wymienia m.in. mistrza świata WBC, Krzysztofa ''Diablo'' Włodarczyka (46-2-1, 33 KO).

- Do walki z Dannym Greenem przystąpiłem po szesnastu miesiącach przerwy. Chcę mieć pewność, że do kolejnej dużej walki będę przygotowany w stu procentach. Chcę pozostać aktywny, długa przerwa jest problemem dla każdego pięściarza. Szczerze mówiąc, Marco Huck jest gościem, z którym najchętniej bym się zmierzył, ale czeka go walka z Powietkinem. Mam nadzieję, że wygra ten pojedynek, a ja dostanę szansę walki o wakujący tytuł WBO - powiedział ''El Peligroso''.

- Bardzo chcę również walki z Krzysztofem Włodarczykiem. Myślę, że pasowałby mi jego styl. Włodarczyk odniósł niedawno wielkie zwycięstwo z Greenem, choć przegrywał czterema punktami, zanim znokautował Danny'ego. Walka z Polakiem byłaby fantastyczna - dodał Flores.