PROKSA 4. WEDŁUG WBO

Redakcja, Boisko.pl

2012-01-24

Federacja WBO jako pierwsza ogłosiła uaktualniony ranking w nowym roku za miesiąc styczeń, a w nim jak zwykle znalazło się miejsce dla kilku Polaków.

W dywizji junior ciężkiej siódmy na liście jest Mateusz Masternak (24-0, 18 KO), który już w następną sobotę zadebiutuje w barwach nowej grupy, niemieckiej Sauerland Event, gdy wyjdzie na ring we Frankfurcie nad Menem by stawić czoła byłemu mistrzowi świata z ringów amatorskich, Michaelowi Simmsowi (22-15-2, 14 KO). Tuż za plecami "Mastera" jest Paweł Kołodziej (29-0, 17 KO).

Ósmy w wadze półciężkiej jest walczący i zazmieszkały w Chicago Andrzej Fonfara (20-2, 11 KO). Wciąż młody, 24-letni pięściarz, kolejny pojedynek stoczy 17 marca z nieznanym jeszcze rywalem.

Ostatnim naszym rodakiem jest mistrz Europy wagi średniej, Grzegorz Proksa (26-0, 19 KO). "Super G" nadal czeka na nazwisko pretendenta, z którym mógłby stanąć oko w oko w pierwszej obronie swojego tytułu, a póki co federacja WBO umieściła go na czwartej pozycji swojej listy rankingowej, z tym tylko, że trzeci Marco Antonio Rubio niedługo wypadnie z tego zestawienia gdy zaatakuje pas WBC.