PROKSA 4. WEDŁUG WBO

Federacja WBO jako pierwsza ogłosiła uaktualniony ranking w nowym roku za miesiąc styczeń, a w nim jak zwykle znalazło się miejsce dla kilku Polaków.

W dywizji junior ciężkiej siódmy na liście jest Mateusz Masternak (24-0, 18 KO), który już w następną sobotę zadebiutuje w barwach nowej grupy, niemieckiej Sauerland Event, gdy wyjdzie na ring we Frankfurcie nad Menem by stawić czoła byłemu mistrzowi świata z ringów amatorskich, Michaelowi Simmsowi (22-15-2, 14 KO). Tuż za plecami "Mastera" jest Paweł Kołodziej (29-0, 17 KO).

Ósmy w wadze półciężkiej jest walczący i zazmieszkały w Chicago Andrzej Fonfara (20-2, 11 KO). Wciąż młody, 24-letni pięściarz, kolejny pojedynek stoczy 17 marca z nieznanym jeszcze rywalem.

Ostatnim naszym rodakiem jest mistrz Europy wagi średniej, Grzegorz Proksa (26-0, 19 KO). "Super G" nadal czeka na nazwisko pretendenta, z którym mógłby stanąć oko w oko w pierwszej obronie swojego tytułu, a póki co federacja WBO umieściła go na czwartej pozycji swojej listy rankingowej, z tym tylko, że trzeci Marco Antonio Rubio niedługo wypadnie z tego zestawienia gdy zaatakuje pas WBC.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: adam12
Data: 24-01-2012 12:15:44 
"tuż za plecami Mastera" tak tylko że Kołodziej niestety jest polskim bumoobijaczem a Master poczynił ogromny krok do przodu wiążąc się z Sauerlandem. Chociaż zaliczam się do optymistów i wierzę że któregoś dnia Wasilewski dostanie telefon od kogoś z czołówki junior ciężkich z propozycją walki z Kołodziejem za dobrą kasę. Mam też nadzieję że 12KP nie odmówi takiej propozycji.
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.