'WILK' WRACA W LUTYM

Redakcja, Informacja własna

2012-01-14

Były mistrz Europy w wadze super średniej Piotr Wilczewski (29-2, 10 KO) kolejny pojedynek stoczy 17 lutego w Polsce na gali grupy O'Chikara Gmitruk Team. Pojedynek ma być zakontraktowany na 8 rund. W pojedynku wieczoru po raz trzeci w zawodowej karierze wystąpi walczący w wadze półciężkiej Dariusz Sęk (14-0-1, 6 KO).

Dla Wilczewskiego będzie to pierwszy występ po przegranej z Jamesem DeGale'em. 15 października ubiegłego roku w Liverpoolu Polak i Anglik stworzyli znakomite widowisko, po którym niejednogłośną decyzją sędziów punktowych zwycięzył zawodnik gospodarzy i odebrał "Wilkowi" tytuł federacji EBU.

33-letni pięściarz z Dzierżoniowa, podobnie jak Sęk oraz Mateusz Masternak (24-0, 18 KO) przebywa obecnie w Berlinie. Wilczewski pomaga tam jako sparingpartner mistrzowi Europy w wadze półciężkiej Eduardowi Gutknechtowi (22-1, 9 KO) przed pojedynkiem z Wiaczesławem Użełkowem. Odbędzie się on 4 lutego we Frankfurcie nad Menem.

Podczas tej samej gali swój debiut w barwach niemieckiej stajni Sauerland Event zaliczy 24-letni Masternak, który na dystansie ośmiu rund powalczy z Michaelem Simmsem (22-15-2, 14 KO).