SEXTON POKONAŁ OLBRZYMA Z HACKNEY

Jakub Biluński, Informacja własna

2012-01-14

Sam Sexton (15-2, 6 KO) pokonał olbrzymiego, lecz słabo wyszkolonego technicznie Larry'ego Olubamiwo (10-3, 9 KO) na gali w Londynie. Już w pierwszej rundzie ''ciężki'' z Norwich osiągnął przewagę, kontrując lewym sierpowym i nie pozwalając Olubamiwo na dominację przy linach. W drugiej rundzie Sexton trafiał mocnym prawym, ale Olubamiwo nie przestawał nacierać. Trzecia odsłona była wyrównana, olbrzym z Hackney ulokował kilka uderzeń na korpus i wydawało się, że jego siła fizyczna może zadecydować w końcowych rundach.

Czwarte starcie przyniosło jednak przełom - przypadkowe zderzenie głowami i paskudne rozcięcie łuku brwiowego Sextona. ''Sammy'' nie stracił rezonu i trzymał się nieźle, mimo zalewającej go krwi. W połowie piątej rundy sędzia przerwał walkę i o wyniku zadecydowała punktacja - 49:48 dla dumy Norwich. Olubamiwo będzie teraz prawdopodobnie dążył do rewanżu.