ADAMEK: TO HUCK DOSTAŁ ODE MNIE ŁOMOT!

Michał Bugno, Wirtualna Polska, fot. Mike Gladysz

2012-01-04

Kilka dni temu w rozmowie z niemieckim dziennikiem „Tagesspiegel”, mistrz świata WBO wagi jr. ciężkiej, Marco Huck (34-1, 25 KO) powiedział, że przed laty, na jednym ze sparingów tak mocno trafił Tomasza Adamka (44-2, 28 KO), że ten aż wypadł za liny ringu.

Tropem tej rewelacji podażył dziennikarz Wirtualnej Polski, Michał Bugno, który zwrócił sie do źródła, czyli zapytał o komentarz byłego mistrza świata w dwóch kategoriach wagowych:  

- To jest totalna bzdura! To Huck dostał ode mnie łomot! - prostuje Adamek. - Sparował ze mną przez cztery rundy. Faulował, próbował walczyć nieczysto… I to do tego stopnia, że jego trener zaczął na niego krzyczeć. Po czterech rundach było już po sparingu, a Huck po prostu zszedł z ringu. Moim trenerem był wtedy Andrzej Gmitruk, który widział to wszystko.

- Ponad rok byłem mistrzem świata w wadze cruiser. Huck mógł walczyć ze mną, ale nie dostaliśmy od niego propozycji boksowania - nawet na terenie Niemiec. To o czymś świadczy. Jeżeli jesteś mistrzem, chcesz unifikować tytuły. Tyle, że z nami nikt nie chciał walczyć - zakończył Adamek.