'WILK' WSPIERA ORKIESTRĘ OWSIAKA

Zbliża się kolejny finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, organizowany przez Jerzego Owsiaka i jak co roku w to szlachetne dzieło pomocy chorym dzieciom włączają się pięściarze. Na aukcjach wspólpracującego z WOŚP portalu allegro można znaleźć wiele wartościowych pamiątek ofiarowanych przez polskich pięściarzy. Ostatnio dołączył do nich także jeden z ulubieńców kibiców, były mistrz Europy w wadze super średniej Piotr Wilczewski (29-2, 10 KO).

LICYTUJ SPODENKI "WILKA">>>

Do zakupu w ramach licytacji na rzecz WOŚP "Wilk" przeznaczył swoje spodenki, w których zdobył pas EBU, nokautując w Helsinkach Amina Asikainena. Do spodenek, które pięściarz przekazał na ręce szefa sztabu WOŚP w swoim rodzinnym Dzierżoniowie dołączony jest specjalny, podpisany przez niego certyfikat, zaświadczający o autentyczności pamiątki. Cena wywoławcza 100 zł. Zapraszamy do licytacji!

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: tomekkrakow
Data: 29-12-2011 11:22:52 
No z całym szacunkiem -na ten szczytny cel mógł oddac pas a nie przepocone spodenki
 Autor komentarza: WARIATKRK
Data: 29-12-2011 12:53:47 
Mariusz Wach tez dał spodenki i rękawice z autografem
 Autor komentarza: Cezarius
Data: 29-12-2011 15:16:57 
więcej na pewno warte niz te 10 zł co wrzucisz do skarbonki
 Autor komentarza: CalgaryFlames
Data: 29-12-2011 15:25:04 
I tyle po mistrzu pozostalo
 Autor komentarza: beniaminGT
Data: 29-12-2011 15:31:01 
"(...)szlachetne dzieło pomocy chorym dzieciom"

Jest to raczej pomoc państwowym szpitalom - czyli dodatkowy podatek ( na szczęście dobrowolny ).
 Autor komentarza: maciej1979
Data: 29-12-2011 16:33:04 
Żal mi takich osób jak beniaminGT.
 Autor komentarza: DAB
Data: 29-12-2011 18:01:54 
beniaminGT
"Czyli podatek(na szczęście dobrowolny)"-Weź czasem pomyśl ,jak masz takie brednie głosić przesadzasz,jak stary zgorzkniały tetryk.
 Autor komentarza: pikawa
Data: 29-12-2011 21:35:37 
beniaminGT

Ludzie jednak, za te 10 zł, kupują sobie również spokój na cały rok. W końcu jakoś pomagają.
 Autor komentarza: beniaminGT
Data: 29-12-2011 22:45:59 
Nie rozumiem wzburzenia. Piszę, jak jest.

Jestem zwolennikiem pomagania, ale pomocy mądrej i cichej.

Jednym z gorszych pomysłów jest zaś wspieranie państwa. Państwo polskie inkasuje w podatkach pół biliona złotych rocznie, a i tak brakuje mu na wyposażenie szpitali i inne podstawowe rzeczy. Do tego ma długi w wysokości 800 miliardów złotych. Dlatego każdy, kto chce pomagać powinien odcinać się od państwa i bydź dla niego konkurencją, a nie próbować naprawiać jego błędy i wchodzić z nim w niezrozumiałą z logicznego i moralnego punktu widzenia kooperację. Przecież nie możecie nawet wykluczyć, że urzędnicy o tyle mniej wydadzą na szpitale pieniędzy podatnika, ile szacują, że wpłynie z orkiestry. Innymi słowy, będą mieli więcej na inne cele, na które płacący na orkiestrę wcale nie miał zamiaru dawać.
 Autor komentarza: zeitgeist
Data: 30-12-2011 00:36:38 
Tez mam podobne zdanie jak beniaminGT ,panstwo powinno to ogarniac z podatkow ktore placa obywatele
 Autor komentarza: Virtuti
Data: 30-12-2011 08:18:55 
MASZ OCHOTĘ DAJESZ, NIE MASZ NIE DAJESZ. WILK CHCE POMÓC, CZY TO JEST ZŁE?
 Autor komentarza: DAB
Data: 30-12-2011 10:10:58 
beniaminGT
Powiedz swoje wywody dzieciom ,którym Orkiestra już pomogła i,którym pomoże,ich rodzinom.Co ich obchodzą twoje puste słowa,że państwo powinno-skoro nie jest na świecie jak być powinno.Ludzie sobie pomagają ,jak nie potrafisz takich akcji zrobić to chociaż nie neguj ich przydatności.

"Przecież nie możecie nawet wykluczyć, że urzędnicy o tyle mniej wydadzą na szpitale pieniędzy podatnika, ile szacują, że wpłynie z orkiestry. Innymi słowy, będą mieli więcej na inne cele, na które płacący na orkiestrę wcale nie miał zamiaru dawać."

Nie siej takich teorii-to domysł i kompletna bzdura.
Któryś temat o pomaganiu a ty piszesz swoje brednie,weź się nad sobą zastanów
 Autor komentarza: DAB
Data: 30-12-2011 11:44:55 
W służbie zdrowia jest takie bagno,teraz kolejne utrudnienia z lekami,wielu ludzi zostaje bez wyjścia,że każda taka akcja pomagająca chorym jest dobra.Tu widzę nie ma wielu pojęcia o tym jak to wygląda,jak się robi budżet ale sieją jakieś tezy.Rozstrzyganiem gdzie leży wina,słowami się nie pomaga,to wie każdy ale samo gadanie nic nie zmienia.Wielka Orkiestra robi wiele dobra i to jest najważniejsze.Pomaga części schorowanym,którym cały system pomaga niewystarczająco ,których te pisane tu bzdury by chyba dobiły.
 Autor komentarza: Uoblicok
Data: 30-12-2011 12:05:38 
beniaminGT

w 100% zgoda
 Autor komentarza: beniaminGT
Data: 30-12-2011 16:30:35 
DAB, chyba nie podejrzewasz mnie o to, że życzę dzieciom śmierci. Gdybym miał wybierać orkiestra albo nic, to oczywiście jestem za orkiestrą. Niemniej, jeżeli ktoś organizuje jakieś wielkie akcje charytatywne, to warto się nad pewnymi aspektami zastanowić. Innymi słowy, można to zrobić lepiej. W równaniu pomagający-potrzebujący na prawdę nie ma miejsca dla państwa. Państwo nie troszczy się o obywatela i nie ma powodu, by obywatel troszczył się o państwo. Człowiek ma troszczyć się o siebie, żeby przetrwać, a także o swoje najbliższe otoczenie, jeśli jest w stanie pomóc komuś więcej, a nie zaciskać pasa, że tamci mogli więcej ukraść lub zmarnować.

Jest jeszcze jeden aspekt takiego zagadnienia. Szpitale państwowe i służba zdrowia w ogólności stanowią nieuczciwą konkurencję dla szpitali prywatnych. To tak, jakbyś miał restaurację, a obok była restauracja państwowa z żarciem za darmo. Oczywiście, u ciebie jedzenie jest smaczne, ale dla większości głównym kryterium jest cena. Dlatego klientami twojej restauracji mogą bydź wyłącznie bogaci ludzie. To samo jest ze szpitalami. Ludzie nie uświadamiają sobie, że po likwidacji państwowej służby zdrowia ( i składki zdrowotnej ) ceny w prywatnych szpitalach spadłyby kilkukrotnie, a dostępność do usług i zabiegów medycznych by się zwiększyła, a nie zmniejszyła. Dlatego warto wspomnieć, że Owsiak obok pomagania dzieciom, wspiera również - zapewne nie uświadamiając sobie tego - nieuczciwą konkurencję ze strony państwowej służby zdrowia. Lepiej by było, gdyby zebraną pulę pieniędzy rozdał potrzebującym, by ci mogli leczyć się we własnym zakresie, przyczyniając się jednocześnie do zwiększania konkurencyjności prywatnego sektora lecznictwa.
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.